Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Maisto technologija

Maisto technologija (96 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Ekskursija į restoraną: "Verslo klasė"

  Ekskursija į "Verslo klasė" restoraną. Įvadas. Interjeras. Prekybinės patalpos. Apšvietimo rūšys. Virtuvės apšvietimas. Įrenginiai prekybos patalpose. Indai ir įrankiai. Indų rūšys. Padavėjo darbas:laikysena, išvaizda, elgesys, apranga. Bendravimas su klientais. Darbo reikmenys. Valgiaraštis. Firminis patiekalas. Išvados.
  Maisto technologija, namų darbas(7 puslapiai)
  2009-04-03
 • Fermentų įtaka duonos gamybos technologijoje

  Įvadas. Fermentų įtaka duonos gamybos technologijoje. Fermentų įtaka tešlos rūgštingumo kitimui brandinimo ir kildimo metu. Fermentų įtaka kvietinės duonos kokybei. Fermentuotų produktų įtaka kvietinių kepinių šviežumo išsilaikymui. Prebiotinių skaidulų ir fermento ksilanazės priedų įtaka puskvietinės duonos tekstūros savybėms. Bendroji duonos charakteristika, gamybos technologija, asortimentas. Bendroji duonos charakteristika. Asortimentas. Duonos gamybos technologinis procesas. Šalčio naudojimas duonos gamyboje. Išvados.
  Maisto technologija, referatas(29 puslapiai)
  2012-01-12
 • Furšeto rengimas (2)

  Įvadas. Vaišių rūšys. Pobūvis furšetas. Pobūvio furšeto meniu parinkimas. Stalo serviravimo elementų parinkimas. Furšeto stalo serviravimas. Plano ruošimas pobūviui organizuoti. Išvados.
  Maisto technologija, referatas(6 puslapiai)
  2009-03-30
 • Grūdai ir miltai. Jų produktai (2)

  Grūdai. Grūdo sandara. Grūdų pavadinimai. Miltai. Malimo būdai. Miltų asortimentas. Miltai. Kvietiniai miltai. Ruginiai miltai. Makaronai. Makaronų gamyba. Makaronų gaminimo būdai. Makaronų asortimentas. Makaronai gali būti. Vaikų dietinės mitybos makaronai. Jusliniai makaronų kokybės reikalavimai, laikymas. Duonos ir pyrago kepiniai. Duonos ir pyrago kepinių gamyba. Kruopos. Kviečių kruopos. Manų kruopos. Kvietinės kruopos. Miežinės kruopos. Ryžių kruopos. Grikių kruopos. Sorų kruopos. Kukurūzų kruopos. Avižų kruopos. Penkių grūdų dribsniai. Pupinių augalų kruopos. Jusliniai kruopų kokybės rodikliai. Kruopų ir miltų fasavimas ir laikymas. Išvados.
  Maisto technologija, namų darbas(10 puslapių)
  2009-02-02
 • Išleistuvių pobūvio organizavimas

  Įvadas. Užsakymo priėmimas. Pasiruošimas puotai. Išleistuvių pobūvio meniu organizavimas. Stalo serviravimas. Salės puošyba ir dekoravimas. Pobūvio aptarnavimas. Išvados.
  Maisto technologija, kursinis darbas(19 puslapių)
  2007-03-30
 • Jūros gėrybės

  Jūros gėrybių serviravimas. Ikrai. Austrės. Omarai. Langustai. Šalti užkandžiai iš jūros moliuskų. Vėžiai. Moliuskai. Staltiesių bei servetėlių užtiesimas. Gėrimų parinkimas. Baltieji vynai. Šampanas. Puokštės stalui papuošti. Kaip pasirinkti moliuskus ir jūrų gėrybes. Kaip darinėti vandenų gėrybes. Įrankiai. Verpstės formos žuvys: kaip pašalinti žvynus bei žiaunas ir išvalyti. Verpstės formos žuvys: kaip supjaustyti filė arba griežinėliais. Kaip išdaryti ir paruošti sepijas bei kalmarus. Kaip išvalyti ir paruošti aštuonkojus. Kaip paruošti midijas. Kaip ruošti krevetes ir pašalinti jų vidurius. Kaip išlukštenti omarus. Receptai (Krevečių kokteilis, Midijos su migdolais).
  Maisto technologija, konspektas(10 puslapių)
  2009-10-21
 • Kefyras

  Įvadas. Kefyras. Kefyro gamyba. Kefyro teigiamos ir neigiamos savybės. Teigiamos. Neigiamos. Kefyro grybelių ir raugo ydos. Išvados.
  Maisto technologija, namų darbas(7 puslapiai)
  2010-05-19
 • Klasės susitikimo pobūvio organizavimas

  Įvadas. Pobūvio užsakymas. Pobūvio aptarnavimo planas. Salės ir stalų dekoravimas. Svečių užimtumas susitikimo metu. Išvados. Priedai (2).
  Maisto technologija, kursinis darbas(14 puslapių)
  2009-04-03
 • Krapai

  Įvadas. Tikslas – įvertinti įvairių krapų veislių produktyvumą, cheminę sudėtį ir technologines savybes, ruošiant šviežią, džiovintą ir šaldytą krapų žaliavą, bei nustatyti lakių aromato junginių pokyčius auginimo ir perdirbimo metu. Bendros žinios. Aromatinių medžiagų klasifikacija. Natūralios aromatinės medžiagos. Natūralaus maisto produktų aromato formavimasis. Natūraliųjų aromatinių medžiagų cheminė sudėtis. Eteriniai aliejai. Biologinis eterinių aliejų aktyvumas. Eterinių aliejų vartojimo aromatizavimui privalumai ir trūkumai. Augalų aromatinių junginių analizė. Aromatinių junginių išgavimas iš augalinės žaliavos. Aromatinių junginių išskirstymo bei identifikavimo principai. Mikroekstrakcijai naudojamo pluošto pasirinkimas Mikroekstrakcijos pritaikymas. Maisto produktų aromatizavimas. Bendrosios žinios. Paprastasis krapas. Krapų eterinių aliejų cheminės sudėties tyrimai auginimo ir perdirbimo metu. Tyrimo objektas ir metodai. Augalinė žaliava ir lakiųjų aromato junginių išskyrimas. Dujų chromatografija. Dujų chromatografija – masių spektrometrija. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvados.
  Maisto technologija, kursinis darbas(37 puslapiai)
  2009-04-16
 • Krikštynų pobūvio organizavimas

  Maisto ruošimas ir aptarnavimas. Įvadas. Darbo tikslas yra detaliai išanalizuoti ir parengti krikštynų pobūvį. Krikštynų pobūvio papročiai. Pobūvio užsakymas. Užsakymo priėmimas. Pobūvio sutartis. Meniu. Pobūvio aptarnavimo planas. Svečių aptarnavimo būdai. Padavėjų skaičius nustatymas. Pobūvio stalų forma ir dydis. Pobūvio aptarnavimas. Salės ruošimas pobūviui. Stalo serviravimas. Pramogos pobūvio metu. Išvados.
  Maisto technologija, namų darbas(18 puslapių)
  2010-03-29
 • Ledo generatorių konstrukciniai ir priežiūros ypatumai

  Maisto pramonės technologiniai įrenginiai. Svarbių sąvokų ir santrumpų žodynėlis. Įvadas. Saugos instrukcijos. Funkcinis aprašymas. Naudojimo instrukcijos. Instaliavimas. Išvados.
  Maisto technologija, namų darbas(14 puslapių)
  2010-11-05
 • Lietuvos ir kitų šalių rauginti pieno gėrimai ir technologija

  Įvadas. Darbo uždaviniai: Susipažinti su raugintų pieno gėrimų gamybos technologijom. Susipažinti su pagrindiniais Lietuvos rauginto pieno gėrimais. Susipažinti su kitų šalių rauginto pieno gėrimais. Raugintų pieno gėrimų gamybos technologijos. Acidofilinis pienas. Kumysas. Kefyras. Kefyro kokybės rodikliai. Rūgpienis. Jogurtas. Rauginti pieno gėrimai svetur. Išvados ir rekomendacijos.
  Maisto technologija, namų darbas(8 puslapiai)
  2010-04-21
 • Maistinių riebalų išgavimas, rafinavimas, modifikavimas ir stabilizavimas

  Maisto technologijos ir inžinerijos riebalų konspektas. Riebalų ir aliejaus mokslo ir technologijos pagrindai. Įvadas. Aliejaus ir riebalų išgavimas. Aliejinių sėklų pirminis perdirbimas. Sėklų laikymas. Valymas. Lukštenimas. Sraigtinis presavimas. Ekstrakcija tirpikliu. Pirminio presavimo ekstrakcija tirpikliu. Tiesioginė ekstrakcija tirpikliu. Rūpinių malimas. Aliejaus ir dribsnių laikymas. Aliejinių vaisių ekstrakcija (išgavimas). Alyvuogių aliejaus išgavimas. Palmių ir palmių branduolių aliejaus išgavimas. Žuvinių riebalų išgavimas. Naminių ir jūros gyvūnų riebalų išgavimas. Drėgnas riebalų lydimas. Sausas riebalų lydymas. Rafinavimas. Terminai ir apibrėžimai. Hidratacija (deguming). Rūgštinė hidratacija. Vaškinių medžiagų pašalinimas. Neutralizavimas (šarminis rafinavimas - neutralisation). Muilo ir drėgmės likučių pašalinimas. Aliejaus praplovimas vandeniu. Riebalų apdorojimas citrinų rūgštimi. Aliejaus apdorojimas fosforo rūgštimi. Micelės rafinavimas (neutralizavimas). Džiovinimas (drėgmės pašalinimas iš aliejaus). Balinimas (adsorbcinis rafinavimas) (bleaching). Dezodoravimas (deodorization). Fizinis rafinavimas-dezodoravimas. Aliejaus ir riebalų poliravimas.
  Maisto technologija, konspektas(47 puslapiai)
  2010-09-23
 • Maisto chemija

  Konditerinių gaminių etiketės. Maisto priedai miltiniuose konditerijos gaminiuose. Populiariausi ir dažniausiai. Naudojami maisto priedai konditerijos gaminiuose. Mėsos gaminių etiketės. Maisto priedai mėsos gaminiuose. Populiariausi ir dažniausiai naudojami maisto priedai mėsos gaminiuose. Išvados. Grūdų produktai. Maisto produktų analizės metodai. Grūdų produktų analizė. Išvados.
  Maisto technologija, namų darbas(28 puslapiai)
  2006-12-31
 • Maisto chemija ir analizė

  Maisto chemijos ir analizės namų darbas. Kokioje būklėje vanduo gali būti maiste? Suklasifikuokite drėgmės nustatymo maiste metodus. Trumpai apibūdinkite Hunter maisto spalvos įvertinimo sistemą. Parašykite 3 jums žinomų ksantofilų formules? Kuriuose produktuose jie aptinkami ir kuo svarbūs? Paaiškinkite lipidų fotooksidacijos mechanizmą. Pavadinkite šiuos junginius ir trumpai apibūdinkite jų reikšmę maistui ar kokiu tikslu jie vartojami. Kodėl tokoferolis yra žymiai stipresnis antioksidantas gyvuose audiniuose (in vivo)? Į kokias grupes yra skirstomi emulsikliai? Kokiomis savybėmis turi pasižymėti emulsiklio molekulė? Iš kokių etapų susideda netiesioginiai SO2 nustatymo metodai?
  Maisto technologija, namų darbas(9 puslapiai)
  2009-10-15
 • Maisto chemija ir analizė (2)

  Kokios aminorūgštys, įjungtos į proteinų sudėtį, palieka krūvio neturinčią hidrofilinę šoninę grandinę? Pavaizduokite, kaip šios aminorūgštys įsijungia į polipeptidinę grandinę. Paaiškinkite, kokius ryšius ir sąveikas jos palaiko ir koks jų vaidmuo susidarant kai kuriems sudėtiniams proteinams Aprašykite galimus alanino pokyčius maiste- sąveiką su etanoliu, acto rūgšties anhidridu ir kt. Apibūdinkite šių reakcijų produktus. Koks junginys pavaizduotas šiuo simboliu ir kokiai junginių grupei jis priklauso? Pateikite jo struktūrinę formulę ir aprašykite jo savybes maiste. Kokius kitus šios grupės junginius galite išvardinti? Kokias savybes jie gali suteikti maisto produktams? Kas yra fosfoproteinai? Parodykite formulę, kaip fosfatas įsijungia į jų sudėtį. Pateikite konkrečių maisto fosfoproteinų pavyzdžių ir trumpai juos aprašykite. Kaip gaunami tekstūruoti baltymai? Šio baltymų apdorojimo tikslas ir esmė. Aprašykite galimus aminorūgšties treonino pokyčius maiste. Pavaizduokite, kaip iš laisvų aminorūgščių gali susidaryti aldehidai(Štrekerio skilimas). Kokia šių reakcijų reikšmė maisto produktuose. Kokie baltymai vadinami chromoproteinais? Pateikite maisto chromoproteinų pavyzdžių. Kiaušinių proteinai ir charakteringos jų savybės. Maisto baltymų denatūravimasir hidrolizė, šiuos pokyčius sukeliantys veiksniai. Aprašyti aminorūgšties lizino reakcijas, kurios gali vykti per karboksigrupę ir amino grupes, ir šių reakcijų produktus. Jungiamųjų audinių baltymai. Kolageno sudėties, struktūros ir savybių ypatumai , jo struktūrą palaikantys ryšiai. Kolageno pokyčiai maiste. Svarbiausieji maisto baltymų pokyčiai: denatūravimas ir koaguliavimas, hidrolizė, aminorūgščių šoninių grandinių reakcijos, sąveika su kitais maisto komponentais; baltymų kiekio maisto produktuose nustatymo esmė. Augalų. polisacharidai: celiuliozė, hemiceliuliozė ir pentozanai, pektininės medžiagos; jų cheminė sąndara, struktūra ir įtaka maisto produktų savybėms. Glikogeno sintezė ir skilimas kepenyse, šių procesų reguliavimas; glikogeno vaidmuo organizme. Kviečių proteinų frakcija. Kuo įpatingi ankštinių augalų baltymai? Proteazės. Rūgštingumo rodikliai. Pektino formulė, koks pagrindinis komponentas jį sudaro, koks fermentas jį skaido? Mėsos baltymai miozinas, aktomiozinas. Cukraus kiekio nustatymo metodai maisto produktuose. Jų cheminė esmė. Asparto ir cisteino amino rūgštys. Jų poveikis peptidinės grandinės krūviui. Gliukopiranozė. Kokiuose sudėtingesniuose junginiuose ji sutinkama.
  Maisto technologija, špera(13 puslapių)
  2009-10-28
 • Maisto chemija ir analizė (3)

  6 laboratoriniai darbai. Laboratorinis darbas Nr.1. Baltymų išskyrimas pagal jų tirpumą. Paprastieji baltymai skirstomi į grupes pagal tai, kokiame tirpiklyje jie geriausiai tirpsta. Šis darbas iliustruoja baltymų tirpumą skirtinguose tirpikliuose. Baltymai aptinkami biureto reakcija. Bandymas atliekamas su augaliniais baltymais, išskiriamais iš miltų.Tiriamieji objektai. Darbo eiga. Bandymo rezultatai. Išvada. Laboratorinis darbas Nr.2. Baltymų kiekio maisto produktuose nustatymas Pagal azotą kjeldalio metodu. Bendrojo baltymų kiekio nustatymas. Metodo esmė. Darbo eiga. Mėginio mineralizavimas. Mėginio distiliavimas. Distiliato titravimas ir rezultatų apskaičiavimas. Išvada. Laboratorinis darbas Nr.3. Sacharozės inversija ir įvairių veiksnių įtaka jos laipsniui. Darbo esmė. Darbo eiga. Redukuojančiu sacharidų nustatymo eiga. Skaičiavimai. Išvados. Laboratorinis darbas Nr.4. Krakmolas ir jo pokyčiai šildant. Darbo esmė. Stebėjimų rezultatai surašomi į lentelę. Išvada. Laboratorinis darbas Nr.5. Maisto produktų rūgštingumo nustatymas. Pieno produktų rūgštingumo nustatymas. Išvada. Laboratorinis darbas Nr.6. Pieno traukinimas šliužo fermentu. Darbo esmė. Išvados.
  Maisto technologija, laboratorinis darbas(13 puslapių)
  2009-10-28
 • Maisto gaminimo technologijos

  Žuvies patiekalai. Pirminis žuvies paruošimas. Sūdyta žuvis. Virta žuvis. Šutinta žuvis. Troškinta žuvis. Kepta žuvis. Apkepta žuvis. Malta žuvis. Maltos žuvies pusgaminiai. Natūralios žuvies patiekalai. Žuvies filė paruošimas. Žuvies filė be odos paruošimas. Plekšnės filė paruošimas. Žuvų ikrai. Eršketinių žuvų ikrai. Lašišinių žuvų ikrai. Tankiatinklių žuvų ikrai. Bestuburiai ir jūros gėrybės. Paruošimas ir panaudojimas. Krevetės. Krevečių lukštenimas. Vėžiai. Omarai. Jūros dumbliai. Krabai. Kalmarai. Šakutės. Austrės ir midijos. Sraigių patiekalai. Paukštienos patiekalai. Pirminis paukštienos paruošimas. Krūtinėlė. Šlaunelės. Likusi mėsa. Atliekos. Kiaulienos patiekalai. Skerdiena. Kiaulienos panaudojimas pagal rūšį. I rūšies kiauliena. II rūšies kiauliena. Kiaulienos patiekalų ruošimas. Virta ar šutinta kiauliena. Kepta kiauliena. Troškinta kiauliena. Kiaulienos patiekalų pavyzdžiai. Kiaulienos nugarinės kepsnys "kelmas". Įdaryti kiaulių kulniukai. Jautiena. Jaučių skerdenos išpjaustymas. Jautienos panaudojimas pagal rūšį. Aukščiausios rūšies jautiena. 1- os rūšies jautiena. 2-os rūšies jautiena. Jautienos patiekalų ruošimas. Virta ar šutinta jautiena. Kepta jautiena. Troškinta jautiena. Porcijinių mėsos kepsnių ruošimas. Galvijų nugarinės ruošimas kepimui. Lašinukų smaigstymas į veršienos ar jautienos kepsnį. Totoriškas bifšteksas. Pasaulio virtuvės. Kinų virtuvė. Dantų krapštukai. Gėrimai. Makaronai. Soja. Ryžiai. Gaminimas. Pekino antis. Graikų virtuvė. Mėsa. Moussaka. Daržovės. Sūris. Desertai. Bakalava. Vaisiai. Italų virtuvė. Spageti. Pusryčiai. Pietūs. Romos salotos. Desertai. Vakarienė. Vokiečių virtuvė. Pietūs ir vakarienė. Desertai. Gėrimai. Prancūzų virtuvė. Mėsa. Sūris. Pusryčiai. II-ieji pusryčiai. Pietūs. Desertas.
  Maisto technologija, konspektas(10 puslapių)
  2006-12-13
 • Maisto higiena

  Lietuvos Respublikos gyvūninės kilmės atliekų tvarkymo įstatymas. Nagrinėju bendrąsias nuostatas. Švaros ir sanitarinių normų laikymasis profesionaliose virtuvėse. Kaip išsirinkti geriausią sanitarinio valymo priemonę? Saugus maistas. Aukštos rizikos maistas. Maisto savybės. Laisvasis vanduo. Proteinai. RVASVT (struktūrizuota sistema). Pieno ir jo produktų mikrobiologija. Pieno mikrobiologija. Rūgusio pieno produktų mikrobiologija. Sviesto mikrobiologija. Sūrių mikrobiologija. Apšvietimas. Vėdinimas.
  Maisto technologija, referatas(10 puslapių)
  2008-05-15
 • Maisto higiena ir tyrimai

  Įvadas. Augalinės kilmės maisto produktų biologinė reikšmė. Gyvulinės kilmės maisto produktų biologinė vertė. Cheminė maisto tarša ir jos sukeliami sveikatos sutrikimai. Subalansuota mityba. Biologinė maisto tarša ir jos sukeliami sveikatos sutrikimai. Maisto kokybė ir maisto saugumas. Išvados.
  Maisto technologija, referatas(5 puslapiai)
  2007-02-09
Puslapyje rodyti po