Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija

Senovės filosofija (256 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Platonas "Sokrato apologija" (2)

  Įvadas. Dėstymas. Kada prasideda Sokrato kaip filosofo gyvenimas? Kodėl nereikia bijoti mirties? Išminties samprata. Ar Sokratas tikrai nepripažįsta dievų? Kūno ir sielos santykis. Išvados.
  Senovės filosofija, namų darbas(5 puslapiai)
  2010-04-08
 • Platonas "Sokrato apologija" (3)

  Įžanga. Darbe bus aptariamos kelios problemos, kurios atsispindi Platono kūrinyje "Sokrato apologija". Kada ir kaip prasideda Sokrato kaip filosofo gyvenimas? Išminties samprata. Mirties samprata. Sokrato ir Dievo santykis. Požiūris į valstybę ir įstatymus. Išvados.
  Senovės filosofija, referatas(6 puslapiai)
  2010-09-24
 • Platonas "Sokrato apologija" ir "Kritonas"

  Įvadas. Sokrato apologija. Kritonas. Išvados.
  Senovės filosofija, referatas(7 puslapiai)
  2006-06-19
 • Platonas "Timajas"

  Klausimai ir atsakymai. Kodėl reikia atriboti tai, kas amžinai būva nuo to, kas amžinai atsiranda? Paaiškinkite teiginį: "Tikrai egzistuoja ir gali būti mąstoma tiktai būtis, o ne radimasis". Kaip, pasak Platono, kūrėjas surentė kosmosą. Kodėl pasaulio neįmanoma paaiškinti nei vien skirtingumu, nei vien tapatumu. Kaip Platonas aiškina laiką. Kaip Platonas aiškino prigimtį, sutalpinančią visus kūnus. Kaip Platonas aiškina daikto ir idėjos santykį? Kas yra būtis?
  Senovės filosofija, konspektas(1 puslapis)
  2005-11-28
 • Platonas "Valstybė" - 5 knyga

  Įvadas. Vyrų ir moterų prigimtys. Žmonų ir vaikų bendrumo privalumai. Kariavimo taisyklės "tobuloje valstybėje". Pagrindinė "tobulos valstybės" projekto įgyvendinimo prielaida. Skirtumas tarp žinojimo ir nuomonės bei nežinojimo. Išvados.
  Senovės filosofija, referatas(7 puslapiai)
  2007-03-29
 • Platonas "Valstybė" (10)

  Įvadas. Platonas "valstybė". Valstybės kritika. Išvados.
  Senovės filosofija, referatas(6 puslapiai)
  2006-11-01
 • Platonas "Valstybė" (11)

  Įvadas. Valstybė. Piliečiai. Luomai. Teisės. Valdymas. Išvados.
  Senovės filosofija, referatas(8 puslapiai)
  2006-11-13
 • Platonas "Valstybė" (12)

  Įvadas. Truputis biografijos. Kūrybos etapai. Platono valstybės supratimas. Modelis. Platono valstybės tikslas.
  Senovės filosofija, namų darbas(4 puslapiai)
  2006-12-04
 • Platonas "Valstybė" (13)

  Išplėstinis planas. Pirma knyga. Antra knyga. Trečia knyga. Ketvirta knyga. Penkta, šešta ir septinta knygos. Aštunta knyga. Devinta knyga.
  Senovės filosofija, namų darbas(5 puslapiai)
  2006-12-19
 • Platonas "Valstybė" (14)

  Įvadas. Idealios valstybės vaizdavimas. Bendras idealios Valstybės įsivaizdavimas. Kastų sistema utopinėje Valstybėje. Pagrindiniai Platono valstybės ypatumai. Auklėjimo sistema. Išvados.
  Senovės filosofija, namų darbas(4 puslapiai)
  2008-01-24
 • Platonas "Valstybė" (15)

  Įvadas. Analizė. Platono įsivaizduojama valstybė. Teigiami ir reikalingi dalykai, kad valstybė gyvuotu ir klestėtų. Kodėl Platonas būtent taip įsivaizdavo idealią valstybę? Kodėl Platonas būtent filosofus įsivaizdavo, kaip geriausius valstybės vadovus? Išvados.
  Senovės filosofija, analizė(6 puslapiai)
  2008-03-27
 • Platonas "Valstybė" (16)

  Įvadas. Darbo tikslas - suprasti Platono "Valstybėje" keliamas idėjas ir jas išnagrinėti. Piliečių lavinimas. Žmonių susiskirstymas į luomus. Gamintojų luomas. Sargybinių luomas. Valdovai filosofai. Kokia žmonių gyvenimo tvarka gali būti laikoma protinga? Išvados. Išnašos.
  Senovės filosofija, referatas(11 puslapių)
  2008-04-29
 • Platonas "Valstybė" (17)

  Įvadas. Tyrimo tikslas: išsiaiškinti pagrindinius Platono idealios valstybės bruožus. Idealios valstybės kūrimas. Idealios valstybės sargybiniai. Platono valstybės valdovai. Idealios valstybės bruožai. Išvados.
  Senovės filosofija, esė(9 puslapiai)
  2009-07-22
 • Platonas "Valstybė" (18)

  Namų darbo užduotis: Filosofinio veikalo Platonas "Valstybė" VIII – X knygos konspektas.
  Senovės filosofija, namų darbas(8 puslapiai)
  2009-09-23
 • Platonas "Valstybė" (19)

  Platonas "Valstybė". Kaip Sokratui pavyko privesti pokalbį iki minties, kad teisingumas – tarsi koks vogimo menas? Naudos ir teisingumo santykis. Kaip šią etinę problemą aptaria Platonas? Sofistinė teisingumo samprata. Kaip apibūdina teisingumą Trasimachas? Ką Sokratas atsako Trasimachui? Ar paklusti valdžioms yra teisingas dalykas? Koks santykis tarp valstybės teisingumo ir asmens teisingumo? Paanalizuokite teisingumo prigimtį. Ar įmanomas visuotinas teisingumas? Melo pateisinimo problema. Ar galima pateisinti melą? Kodėl anot Platono atsirado valstybė? Koks Platono požiūris į privačią nuosavybę? Moters ir vyrų teisės "valstybėje". Kodėl tik filosofai tinka būti valstybės vadovais? Ar jūs su tuo sutinkate? Kokiomis būdo savybėmis turi pasižymėti filosofai? Kuo skiriasi anot Platono, nuomonių mylėtojai nuo išminties mylėtojų. Kodėl tikras filosofas gali "įžvelgti grožį savaime"? Ar gali būti įgyvendinta ideali valstybė? Remiantis kūriniu pagrįskite Platono poziciją ir išsakykite savo nuomonę. Platoniškoji ugdymo koncepcija. Meno vaidmuo dorybių ugdyme. Kokias valdymo formas Platonas aptaria? Pagrįskite jų pereinamumą. Probleminiai klausimai. Kokia yra filosofo padėtis visuomenėje? Kaip Platono požiūriu reikia ugdyti filosofus? Kas anot Platono yra filosofija ir kodėl filosofas toks svarbus visuomenėje? Koks yra sudarytas požiūris į visuomenę? Koks žmogus Platono "valstybėje" yra tobulas? Su kuo Platonas lygina gėrį? Kaip turi būti ugdomi valstybės vadovai "valstybėje"?
  Senovės filosofija, namų darbas(7 puslapiai)
  2010-03-24
 • Platonas "Valstybė" (20)

  Įvadas. Platonas "Valstybė". Ketvirtoji knyga. Platonas "Valstybė". Šeštoji knyga. Išvados. Aštuonioliktas Senekos laiškas Lucilijui.
  Senovės filosofija, namų darbas(8 puslapiai)
  2010-11-23
 • Platonas "Valstybė" (3)

  Įvadas. Platonas. Valstybė. Išvados.
  Senovės filosofija, referatas(7 puslapiai)
  2005-12-07
 • Platonas "Valstybė" (5)

  Platono veikalo "Valstybė" I-III knygų išplėstinis planas.
  Senovės filosofija, namų darbas(7 puslapiai)
  2006-03-09
 • Platonas "Valstybė" (6)

  Valstybės samprata. Gamintojai. Sargybiniai. Valdovai. Teisingumas, auklėjimas. Įvadas. Išvados.
  Senovės filosofija, referatas(7 puslapiai)
  2006-03-10
 • Platonas "Valstybė" (7)

  Filosofinio Platono veikalo "Valstybė" 4, 5, 6, 7 knygų konspektas. Kas yra valstybė. Kokie žmonės sudaro Platono valstybę, kaip jie auginami, auklėjami. Kas yra gėris, blogis. Kas yra išprusimas, mokslai. Koks turi būti žmogus, kad Platono valstybėje būtų tinkamas auklėjimui, mokslui, vadovavimui. Kodėl ne visiems lemta tapti vadovais.
  Senovės filosofija, konspektas(12 puslapių)
  2006-04-13
Puslapyje rodyti po