Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Platonas "Valstybė" (10)

Platonas "Valstybė" (10)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Platonas "valstybė". Valstybės kritika. Išvados.

Ištrauka

Filosofija – tai graikų kilmės žodis, kuris reiškia išminties meilę arba kitaip išminties bičiulis, kuriam būdingas visokeriopo žinojimo siekimas. "Nes nuostaba ir ankščiau, ir dabar skatina žmones filosofuoti. O kas klausia ir stebisi, tas jaučiasi nežinąs. Taigi, norėdami išsivaduoti iš nežinojimo, jie ėmė filosofuoti." (Aristotelis)
Platonas galvojo, kad pagrindinės filosofijos problemos yra tiesa, gėris, grožis. Jose atsispindi visa būtis.
Filosofijos procesas, kuriame žmogus pažįsta save ir savo pasaulį, yra begalinis; tai visata pradinis uždavinys. Platono atsakymas būtų pamėginti parodyti, kas yra pirmiausia valstybė, po to sielos teisingumas. Jis aprašo Valstybę, kurioje tenkinami pagrindiniai poreikiai ir tam reikalingos trys piliečių klasės.
Platonas pateikia tris argumentus, rodančius, kad teisingas gyvenimas yra laimingesnis už neteisingą. Platonas Valstybės visuomenėje, tikra dorybė būti gali būti galima tik tiems, kurie priklauso valdovų apibrėžtai klasei.
Platonas (427 – 347) buvo Sokrato mokinys. Sokratas buvo filosofas, apie kurį sukurta daug legendų, jis domėjosi logika, tiesos paieškos metodu ir etine antropologija.
Platonas sukūrė ištisą filosofinę sistemą. Platonas daug keliavo po Graikijos polius, Egipto finikiją, Persiją, Airiją t.t. ir įgijęs didelės patirties įsteigė Atėnuos savo mokyklą, kurią pavadino Akademija. Visa tai jis padarė po savo mokytojo Sokrato mirties. Jo Akademija veikė 900 metų. Pats Platonas yra pirmas graikų filosofas, kurio kūryba beveik visa išliko iki šių dienų.
Platono filosofinis palikimas darė nemažą įtaką vėlesnių laikų filosofijai. Veiksminga ir įspūdinga filosofijos dalis yra būties teorija, dažnai vadina idėjų teorija be kurios neįmanoma paaiškinti nei jo pažinimo teorijos, nei politikos filosofija, etika.
Palatono filosofinė sistema išdėstyta 34-uose dialogo forma parašytuose veikaluose.
Pagrindinis dialogų turinio elementas yra toks: "materialūs daiktai, kurie yra priemonė pojūčiams, nėra būtis, tai tik panašus į būtį, būties šešėliai, o pati būtis yra tik tai, kas nematoma ir negirdima, vadinasi, nematerialu, dvasiška ir prieinama tik protui, grynajam mąstymui, operuojančiam taip pat nematerialiais dalykais- sąvokomis". Dėl to Platonas vadinamas objektyviuoju idealistu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-01
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis12.33 KB
Autoriussimona
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Platonas Valstybe (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą