Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Politinio teisingumo principai Platono "Valstybėje"

Politinio teisingumo principai Platono "Valstybėje"

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Tinkama valstybės politinė santvarka. Politiškai teisinga Platono "Valstybė". Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Galbūt žmonija vieną dieną taps tobula. Tačiau tobulumas, nors ir pasiekiamas, yra labai toli. O juk kiekviena žmonių karta pagrįstai ko nors trokšta. Jei ne laimės, tai bent jau kad neužgriūtų bėdos. Platonas visuotinę laimę regėjo tolimoje ateityje. Nuolankus valdytojas palengva mėgins pašalinti vargą, blogybes, neteisingumą ir socialines negeroves. Apie tuos dalykus palyginti nesunku spręsti ir diskutuoti, nes jie kasdien kamuoja daugybę žmonių. O kas ryžtųsi spręsti, kaip kurti idealią valstybę? Kas gali žinoti, kiek jos kūrimas atneš kančių ir ar išvis ją verta kurti? Platonas stengėsi išaiškinti valstybės esmę: kas yra valstybė? Kas yra tikroji valstybės idėja? Kokia yra tikroji valstybės reikšmė? Visiems Platono valdovams būdingas bendras bruožas: jie yra žinantys. Jie turi tiesą, – tiesą apie valstybę ir visus jos piliečius. Jie labai gerai žino, kaip turi atrodyti geriausia ir moraliausia valstybė, kaip ją sukurti.
Darbo tikslas: atskleisti politinio teisingumo principus Platono "Valstybėje"
Darbo uždaviniai: - išnagrinėti Platono veikalą "Valstybė" politinio teisingumo požiūriu;
- įvertinti Platono išskirtus valstybės valdymo aspektus.
Darbo metodika: Platono veikalo "Valstybė" nagrinėjimas, taip pat medžiagos apie šį veikalą paieška internete, periodikoje, surinktos medžiagos analizė ir sintezė.
Veikale "Valstybė" Platonas mąsto remdamasis savo paties atrastu kosminiu dėsniu. Tas dėsnis reiškia, kad "...bet kokia visuomenės permaina yra gedimas, puvimas ir išsigimimas". Visi kintantys daiktai pasmerkti žūčiai. Visa, kas atsirado, yra laikina ir turi žūti . Todėl politinėje sferoje žūties galima išvengti tik sustabdžius politines bei socialines permainas. Taigi reikia sukurti tokią valstybę, kuri daugiau nebesikeistų ir todėl ateityje nežūtų, – tai būtų geriausia, tobula valstybė, "aukso amžiaus" valstybė, kurioje nesama permainų. Platonui labai rūpėjo sukurti tokią valstybę: "Mūsų valstybė, jei tik ji yra gerai sukurta, turi būti tobula,išmintinga, narsi, nuosaiki, teisinga".
Apibūdindamas valstybės santvarką, Platonas savo sukurtų personažų dialogais mėgina atskleisti gero politinio šalies valdymo esmę. Jis teigia, kad vienintelė teisinga valstybės valdymo forma yra monarchija (o aristokratas be jokių abejonių yra "geras ir teisingas"). Tačiau be šios santvarkos egzistuoja dar kelios kritikuotinos valstybės formos, nes, pasak, filosofo tiek pat yra ir skirtingų žmonių tipų. Taigi pagrindiniai veikėjai, diskutuodami apie valstybės valdymą, nusprendžia, kad valstybės valdymo forma kokioje nors šalyje susiformuoja iš tos šalies papročių, priklausomai nuo to, koks vyrauja gyventojų tipas. Veikale išskiriami keturi gyventojų tipai ir keturios valstybės valdymo formos:
1) kretiškoji arba lakedaimoniškoji santvarka;
2) oligarchija;
3) demokratija;
4) tironija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-08
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.88 KB
Autoriusnyla
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Politinio teisingumo principai Platono Valstybeje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą