Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Platonas – idealios valstybės modeliuotojas

Platonas – idealios valstybės modeliuotojas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės Platono idėjos ir veikalų sistema. Platono pažinimo teorijos. Platono idealios valstybės samprata. Objektyviojo idealizmo sistema valstybės sampratoje. Platono valstybės teorija. Idealus valstybės vadovas. Valstybė – tobulų piliečių ugdytoja. Valstybės valdymo formavimas. Išvados.

Ištrauka

Filosofijai tenka nemažas vaidmuo žmogaus gyvenime, būtent filosofija eina pareigą, esminiu būdu surištą su aukštesne jo prigimties puse. Nerimstanti žmogaus dvasia, žvelgdama į save ir pasaulį, nesiliauja kėlusi sau klausymus: kodėl, iš ko, kaip, kam ? Bet kadangi žmogaus dvasia nepakenčia tuštumos, kiekvienas žmogus sulig savo jėgomis ir gabumais susiranda geresnių ar blogesnių atsakų į minėtuosius klausymus ir tokiu būdu gaminasi savąją filosofiją. Filosofija neatsiranda, kaip revoliucija, staigus žmogiškosios minties šuolis. Ji nuoseklios žmogaus civilizacijos vystymosi padarinys, kuris tiesiogiai įtakojo ir mūsų kultūrą. Penktojo šimtmečio graikų dvasiniame gyvenime susiduriame su grupe žmonių, kuriuos įprasta vadinti "sofistais". Šis pavadinimas kartu yra ir neigiamas vertinimas, kylantis iš Platono, o vėliau ir Aristotelio pateiktos sofistų kritikos, kurioje pastarieji vaizduojami kaip skrupulų neturintys dialektikai ir kaip filosofuojantys pavojingų, nihilistinių krypčių advokatai ir tikro tarnavimo tiesai priešininkai.
Platonas gimė 427 m. pr. Kr., Atėnuose. Būdamas senos ir turtingos aristokratų šeimos palikuonis ir laikydamasis atskiro žmogaus ir valstybės savitarpio santykio kaip sielos ir kosmoso santykio, pagal kurį žmogus yra taip pat neatskiriamas, kaip ir nuo pasaulio visumos, Platonas prisiriša prie amatininko sūnaus Sokrato. Būtent Platono kūrinių Faidonas ir Puota dėka iki šių laikų išliko Sokrato filosofijos idėjos.
Beširdiška mintis yra pats nepakenčiamiausias žmonijos išniekinimas. Tokius žmones senovės filosofai neįtraukdavo į savo valstybę. Platonas savo "Respublikoje" ir Aristotelis "Politikoje" valstybe laikė mąstančių kūrėjų bendriją. Jie negalėjo susitaikyti su tironais, šventeivomis ir sukčiais. Neįmanoma įsivaizduoti tvirtos valstybės, jei ją valdo šventeivos (davatkos) ir sukčiai. Negalima sutapatinti šventeiviškumo su aukščiausiu tikėjimu ir žiniomis. Klaidingas pagrindas neleis teisingai pastatyti pastato.
Platonas (427—347 pr. m. e.) — senovės graikų filosofas idealistas, Sokrato mokinys, objektyviojo idealizmo kūrėjas, daugiau kaip 30 filoso¬finių dialogų ("Sofistas", "Parmenidas", "Teaitetas", "Valstybė" ir kt.) autorius. Gindamas idealistinę pažiūrą į pasaulį, Platonas aktyviai kovojo su materialistiniais to meto mokymais. Plačiai naudojo Sokrato, pitagoriečių, Parmenido ir Heraklito, teorijas. Būčiai aiškinti jis vystė teoriją, kad egzistuojančios bekūnės daiktų formos, kurias jis vadino "rūšimis" arba "idėjomis" ir kurias tapatino su būtimi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-18
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis28.79 KB
Autoriusjurgita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojaslekt. J. Gustaitis
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Platonas - idealios valstybes modeliuotojas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 4 Klasė/kursas
  • lekt. J. Gustaitis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą