Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Teisingumo samprata pagal Platoną

Teisingumo samprata pagal Platoną

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Dėstymas. Teisingumo paieškos dialoge "Valstybė". Teisingumo ir neteisingumo priešprieša. Teisingumas paprastų žmonių nuomone. Teisingumo kryptys. Teisingumas ir valstybė. Teisingumas ir įstatymai. Teisingumas žmoguje. Teisingumas ir visuomenė. Valstybės ir žmogaus panašumas.

Ištrauka

Vienas žymiausių visų laikų filosofas Platonas (428 – 348 m.pr.Kr) ieškojo tiesos, gėrio, grožio, kurie jo filosofijoje yra glaudžiai susiję. Visus savo ieškojimus Platonas buvo pajungęs valstybės problemų sprendimui.
Referatas "Teisingumo samprata" taip pat yra persmelktas politinių minčių. Platono teisingumo sampratos aiškinimasis apima labai plačias sritis, tačiau viskas sukasi apie idealios valstybės modelį.
Referatas susideda iš trijų dalių. Pirmojoje analizuojama, kaip Platonas supranta teisingumą didžiausiame ir reikšmingiausiame savo veikale "Valstybė" I ir IV knygose.
Antroje darbo dalyje bandoma išsiaiškinti, kaip teisingumas siejasi su valstybe - kokia ji turėtų būti, kad per jos funkcionavimą ir joje būtų užtikrintas teisingumas, taip pat nagrinėjamos teisingumo sąsajos įstatymais, atskiru individu ir visa žmonija.
Trečioji dalis yra tarsi visos Platono teisingumo sampratos apibendrinimas – vaizduojant, kuo žmogus ir valstybė yra panašūs juose realizuojant ir kuriant teisingumą.
Rašant referatą labiausiai buvo remtasi Platono "Valstybe" (I ir IV kygos), K.R.Popperio "Atvira visuomene ir jos priešai", L.Šabajevaitės "Politinė mintis senajame pasaulyje", P.Leono "Teisės filosofijos istorija" bei Sabine G.H., Thorson T.L. "Politinių teorijų istorija".
Vieno iš garsiausių ir stambiausių Platono kūrinių "Valstybė" pagrindinė tema yra teisingumas. Analizuodamas šią sąvoką Platonas paliečia beveik visas svarbiausias filosofines problemas. Pagrindinis dialogo veikėjas yra Sokratas, kuris kalbasi su įvairiais antikos mąstytojais: Kefalu, Polemarchu, Glaukonu, Adeimantu ir kitais.
Platonas, Sokrato žodžiais sako, kad "štai teisingumas – ar teisingumu mes vadinsime tiesiog tiesos sakymą ir sugrąžinimą to, kas ką yra iš ko nors paėmęs, ar šiuos du dalykus kartais vadinsime teisingais, o kartais neteisingais". "Valstybės" pirmojoje knygoje bandoma kalbėti apie teisingumą, ieškoti, kas jis yra, prieinama prie išvados, kad sakyti tiesą ir grąžinti tai, ką paėmei dar nebus teisingumo apibrėžimas. Teigiama, kad teisingumas nėra labai vertingas, jei jis naudingas tik tada, kai nesinaudojama daiktais. Dialoge atsiskleidžia, kad Platonas, ieškodamas tiksliausio teisingumo apibrėžimo, galvojo apie tai, kad teisinga daryti draugui gera, jei jis yra geras, ir kenkti priešui, jei jis yra blogas. Bet iš tolesnio dialogo išsirutulioja kiek kitokia samprata. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.97 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. S. Šiliauskas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisingumo samprata pagal Platona [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. S. Šiliauskas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą