Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Platonas "Valstybė" (9)

Platonas "Valstybė" (9)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Platono "Valstybė". Ketvirtos – septintos knygų analizė.

Ištrauka

Platonas- senovės graikų filosofas. Platonas išnagrinėjęs visus jam žinomus valstybės tipus- timokratiją, oligarchiją, demokratiją ir tironiją,- jis atmetė juos kaip netinkamus ir sukūrė visiškai naują valstybės tipą, idealios valstybės modelį. Šis modelis ir aprašytas Platono knygoje "Valstybė". Filosofas labai nuosekliai ir detaliai išdėsto visus savo sumanymus ir pakeitimus kuriuos reikia įvykdyti norint sukurti idealią valstybę.
Šiame referate analizuojamos ketvirta, penkta, šešta ir septinta knygos. Ketvirtoje knygoje Platonas aptaria valstybės savybes, tris pagrindinius žmogaus sielos pradus, kurie vėliau sulyginami su valstybės. Taip pat aiškinama teisingumo samprata. Penktoje knygoje labai plačiai apibrėžiamos vyrų ir moterų pareigos valstybėje, jų tarpusavio santykiai. Šeštoje- aptariami filosofai, nurodomos pagrindinės jų savybės. Septintoje knygoje remiantis olos "alegorija" Platonas nurodo kokie žmonės turi valdyti valstybę ir kodėl šiam darbui tinka būtent filosofai.
Ketvirtosios knygos pradžioje tęsiamas pokalbis apie valstybės sargybinius. Adimantas paklausia Sokrato kaip jis pateisintų tai kad sargybiniai, kurių rankose yra valstybė bus ne tokie laimingi kaip kiti tos valstybės žmonės. Sargybiniai nesinaudos nei viena iš valstybės teikiamų gėrybių, kurios žmogų padaro laimingu. Sokratas atsako kad tie sargybiniai bus viskuo aprūpinti be to jie bus taip išauklėti kad jiems nekils noras turėti ką nors daugiau negu jie turi. Be to Sokratas dar pabrėžė tokį teiginį: kad kurdami valstybę mes nesiekiame padaryti vieną sluoksnį itin laimingu, bet norime, kad visa valstybė būtų laiminga. Jis taip pat teigia kad, kiekvienam sluoksniu turi tekti sava dalis, atitinkanti jo prigimtines savybes. O sargybiniams gerove turi reikšti visos valstybės gerovę, kad tai pasiekti jie su savo padėjėjais turi siekti visiems įteigti kad kiekvienas turi išmanyti savo darbą.
Toliau prieinama išvados jog paprasti žmonės negali turėti didelių turtų. Nes išpuikęs amatininkas gali pamiršti apie savo tikrąjį amatą, pradėti trokšti naujovių ir panašiai, o tas yra žalinga valstybei. Pokalbiui tęsiantis prieinama išvados kad ir didelis neturtas kenkia valstybei. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis15.7 KB
AutoriusAura
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Platonas Valstybe (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą