Išplėstinė paieška
 
 
 

Platonas (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Trumpai apie Platoną. Principai pagal kuriuos Platonas kurtų idealią valstybę. Visuomenės suskirstymas į luomus. Platono santvarkų vertinimas. Nuosavybė. Socialinis teisingumas. Išvados.

Ištrauka

Beširdiška mintis yra pats nepakenčiamiausias žmonijos išniekinimas. Tokius žmones senovės filosofai neįtraukdavo į savo valstybę. Platonas valstybe laikė mąstančių kūrėjų bendriją. Jis negalėjo susitaikyti su tironais, šventeivomis ir sukčiais. Neįmanoma įsivaizduoti tvirtos valstybės, jei ją valdo šventeivos (davatkos) ir sukčiai. Negalima sutapatinti šventeiviškumo su aukščiausiu tikėjimu ir žiniomis. Klaidingas pagrindas neleis teisingai pastatyti pastato. Todėl, senovės graikų filosofas Platonas ėmėsi rašyti (kurti) idealią antikinę valstybę.
Šiame darbe trumpai apžvelgsiu Platono gyvenimą, taip pat aptarsiu kaip Platonas kuria savo idealiąją valstybę, kokiomis priemonėmis jis tai daro. Savo darbo rezultatus apibūdinsiu išvadose.
Senovės graikų filosofas, vakarų politinės filosofijos mūsų etinės bei metafizinįs minties pradininkas. Antikos pirmasis klasikas, teoretikas. Vienas didžiausių Vakarų mąstytojų. Parašė 36 knygas. Garsiausia iš jų - "Valstybė" - atspindi idealios visuomenės koncepciją, taip pat tokios žinomos knygos, kaip "Įstatymai", "Politikas".
Platonas gimė Atėnuose, nepaprastai turtingoje ir kilmingoje šeimoje ir gavo puikų tiems laikams išsilavinimą. Lygiai taip pat jis pasižymėjo ypatingais meniniais gabumais, tačiau anksti susipažinęs su Sokratu ir tapęs jo mokiniu, jis sudegino savo poeziją ir bent jau teoriškai visada smerkė meną, kaip žmogaus veiklos rūšį, nesuderinamą su filosofija. Susipažinęs su Sokratu Platonas tapo ir iki pat mirties išliko ištikimu jo mokiniu. Po Sokrato mirties jis daugiau kaip 10 metų keliavo po įvairius kraštus, kol galiausiai grįžęs į Atėnus piliečio akademo sode įsteigė savo filosofinę mokyklą, garsiąją Platono Akademiją, kuri daugiau kaip tūkstantį metų išbuvo vienu iš svarbiausių Antikos pasaulyje intelektualiniu centru. Nuo to laiko Platonas iki pat mirties vadovavo akademijai, nors iš jos trejetą kartų buvo išvykęs su politine misija į Siciliją. Ši nesėkminga misija turėjo įtakos jo politinei teorijai. Platonas mirė jau apgaubtas milžiniškos šlovės ir tuoj po mirties tapo sudievintas, mokykloje įvedus oficialų kultą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-04
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis23.39 KB
AutoriusSIMONA
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Platonas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą