Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Aurelijus Augustinas (2)

Aurelijus Augustinas (2)

  
 
 
123456
Aprašymas

Šv. Aurelijus Augustinas — jo biografija, darbai, gyvenimas. Žymiausias krikščionybės ideologas ir politinis mąstytojas. "Išpažinimai". Filosofija. "Apie dievo valstybę". Išvados.

Ištrauka

Žymiausias krikščionybės ideologas ir politinis mąstytojas buvo didysis šv. Ambrazėjaus mokinys prozelitas šv. Aurelijus Augustinas {Augustinus, 354-430 m.). Jis buvo išsilavinęs oratorius ir filosofas, kuris genialiai apmąstė ir suformulavo krikščioniškąją teologiją. Iki šiol išliko 113 jo veikalų, 218 laiškų ir per 500 pamokslų. Jie atspindi gilų ir turtingą jo mąstymą. A. Augustinas gimė Tagostėje - vietovėje netoli nuo Siaurės Afrikos pakrantės (dabartiniame Alžyre), tarnautojo pagonio Patricijaus ir dievobaimingos krikščionės Monikos šeimoje. Mokėsi Tagostėje, Kartaginoje, Romoje ir Milane. Jis ne tik rašė gimtąja lotynų kalba, bet ir skaitė graikų filosofinius veikalus. Jam didelį įspūdį padarė Ciceronas ir Vergilijus, Platonas bei Aristotelis. Ieškant pažinimo A. Augustino žvilgsnį iš pradžių patraukė manicheizmas -religija, atmetusi Senąjį Testamentą ir teigianti griežtą šviesos ir tamsos, materijos ir sielos dualizmą. Po devynerių metų šis mokymas A. Augustinui pasirodė esąs dar mistiškesnis ir nelogiškesnis už krikščionių tikėjimą, todėl jis nusigręžė nuo jo, 384 m. persikėlė į Milaną ir ten dirbo retorikos mokytoju. Smarkiai jį paveikė susitikimas su intelektualiai jam prilygstančiu vyskupu Ambrazėjumi bei perskaityti filosofo Plotino veikalai. 386 m., po ilgos vidinės kovos Augustinas pasiryžo gyventi viengungiškai ir atsivertė į krikščionybę. 387 m. jis pasikrikštijo. Persikėlus jam į Afriką Augustiną Hipono bendruomenė išsirinko presbiteriu, o dar po penkerių metų (395 m.) ir vyskupu.
Autobiografinio pobūdžio traktate (13 knygų darbas) "Išpažinimai" jis nuolat pabrėžė svarbiausią krikščionybės idėją, kurią jis įtikėjo: "Dievas yra dangaus ir žemės, ir visa, kas sukurta, kūrėjas ir valdovas". Plėtodamas tai darbe (22 knygų traktatas) "Apie Dievo valstybę" (De civitate Dei), Augustinas visuomenę vaizduoja kaip pasaulinę krikščioniškąją bendruomenę, kurią galima pasiekti tik per prigimtinės nuodėmės išpirkimą.
Savo socialinį-politinį mokymą jis siejo su Biblijos tiesomis ir žmogaus nuodėmingumo samprata. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-13
DalykasSenovės filosofijos konspektas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasKonspektai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.08 KB
Autoriusdarius
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aurelijus Augustinas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 6 puslapiai 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą