Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Markas Aurelijus "Sau pačiam" (3)

Markas Aurelijus "Sau pačiam" (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Apie Marką Aurelijų. Biografija. Filosofo kūryba. Antroji knyga. Analizė. Išvados.

Ištrauka

Stoicizmas ypač svarbus ir populiarus tampa krizių laikotarpiais. Jis atsirado dezintegruojantis Aleksandro Makedoniečio imperijai, Epikteto, Senekos ir Marko Aurelijaus asmenyse klestėjo smunkant Romai. Todėl stojos klasikų kūrybos perleidimas (neseniai pasirodė Senekos "Laiškai Lucilijui", o štai dabar Marko Aurelijaus "Sau pačiam") viena vertus kelia niūrokas asociacijas, antra vertus kviečia nepalūžti net ir po kasdienių rūpesčių našta.
Louisas Dumontas yra stoicizmą pavadinęs rimčiausiu Antikoje krikščionybės varžovu. Ir matyt ne veltui. Stoikai regi žmogų esant nesvetingame, dažnai anaiptol ne meilės ir gėrio kupiname pasaulyje, ir nurodo kaip turėtume gyventi kasdien, susidurdami su nuolat nesibaigiančiomis problemomis ir ne visuomet maloniais žmonėmis. O gyventi turėtume kukliai, nenusimindami dėl nesėkmių, nuolat gilindamiesi į save, elgdamiesi pagal savąją prigimtį, labiau nei turtų trokšdami dvasinio tobulėjimo. Tokio idealo siekti kviečia ir Romos imperatorius Markas Aurelijus, nes toks gyvenimo būdas naudingas ne tik kiekvienam atskiram individui, bet ir visai valstybei.
Mano tikslas išanalizuoti Marko Aurelijaus kūrybą, ją apibūdinti.
Uždaviniai:
1. Apibūdinti Marko Aurelijaus kūrybą.
2. Pateikti informacijos apie patį autorių.
3. Suprasti knygos turinį ir jį pateikti.
Markas Aurelijus – 2 a. Romos imperatorius, garsus karvedys. Tėvas anksti mirė, jį įsivaikino senelis, artimai bendravęs su imperatoriumi. Markas Aurelijus įgijo puikų išsilavinimą. 161 tapo imperatoriumi ir pasidalino valdžią su įbroliu. Valdyti buvo nelengva, nes imperiją niokojo badas, maras, karai, ekonominis nuosmukis. Pats Markas Aurelijus mirė nuo maro 180 metais.
Autorius priklausė vėlyvajai stoikų mokyklai. Stoikai išsivystė iš kinikų 3a. pr. Kr. Pradininkas Zenonas. Pavadinimas kilo nuo kolonų eilės Atėnų turguje, kur stoikai rinkdavosi. Stoikų filosifiją sudaro 3 dalys, fizika, logika ir etika. Daugiausia dėmesio skyrė etinei teorijai. Žmogaus egzistencijos ir laimės problema visada buvo stoiku dėmesio centre, o vėlyvuoju laikotarpiu jiems tik tai ir terūpėjo. Be MA, vėlyvajam stoikų etapui priklauso Seneka ir Epiktetas. Pagal stoikus, žmogus gali būti laimingas tik tada, kai jo gyvenimas har¬moningai dera su visuotine pasaulio tvarka. Ši harmonija pasiekiama vengiant aistrų ir atsiža¬dant išorinių dalykų, sakykime, žemiškųjų gėrybių. Be to, stoikai teigė, kad egzistuoja visuotinė prigimtinė teisė, kuri galioja visiems žmonėms (taip pat ir vergams); ji yra nekintama. Nėra atsitiktinių dalykų, ir žmonės turi priimti savo dalią tokią, kokia jiems atiteko. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis20.93 KB
AutoriusMonika
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasV.Muraškienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Markas Aurelijus Sau paciam (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • V.Muraškienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą