Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Platonas "Valstybė" - 5 knyga

Platonas "Valstybė" - 5 knyga

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Vyrų ir moterų prigimtys. Žmonų ir vaikų bendrumo privalumai. Kariavimo taisyklės "tobuloje valstybėje". Pagrindinė "tobulos valstybės" projekto įgyvendinimo prielaida. Skirtumas tarp žinojimo ir nuomonės bei nežinojimo. Išvados.

Ištrauka

Suteikime moterims tokią pačią prigimtį ir tokį patį auklėjimą, kaip ir vyrams. Moterims pavesime tuos pačius dar¬bus, kaip ir vyrams, tai jas reikės lygiai taip pat mokyti. Vyrus mokėme mūzų meno ir gimnastikos. Taigi ir moteris reikės mokyti tų dviejų menų, taip pat karo dalykų; ir naudosime jas lygiai taip pat, kaip vyrus. Jeigu jau pradėjome kalbėti, nesibijokime šaipūnų pajuokų, kad ir ką jie sakytų apie šitokį pasikeitimą - apie moterų mokymą gimnastikos ir mūzų meno, o ypač apie moterų mokymą naudotis ginklais ir jodinėti. Jeigu mums atrodo, kad tarp vyriškos ir moteriškos lyčių yra skirtumas tikimo, kuriam nors menui arba užsiėmimui atžvilgiu, tai turėsime teigti, kad vieną amatą reikia duoti vienai lyčiai, o kitą - kitai. Bet jei pasirodys, jog vyrai ir moterys skiriasi tuo, kad moterys gimdo, o vyrai apvaisina, tada nebegalėsime laikyti įrodytu dalyku, jog vyrai ir moterys skiriasi tuo atžvilgiu, kurį čia svarstome, ir turėsime teigti, kad ir sargybiniai, ir jų žmonos turi užsiimti tais pačiais dalykais. Negaiškime veltui pasakodami, kad apie audimo meną, pyragų ir pyragaičių gaminimą moteriškoji lytis taip pat šį tą nutuokia, - būtų tiesiog juokinga, jei moterys čia pralaimėtų. Taigi, tarp su valstybės tvarkymu susijusių užsiėmimų nėra nė vieno, tinkamo moteriai kaip moteriai arba tinkamo vyrui kaip vyrui. Gabumai yra paskirstyti lygiai abiem lytims, ir moteris iš prigimties tinka visoms pareigoms kaip ir vyras, tik visuose užsiėmimuose vyras būna pranašesnis už moterį (Sokratas, pusl. 180 – 193).
Šiuolaikiniame pasaulyje moterys tikrai dirba tuos pačius darbus kaip ir vyrai, tik aš nesutinku dėl to, kad visuose užsiėmimuose vyras būna pranašesnis už moterį. Šiuo metu tai netiesa. Yra tokių moterų, kurios yra pranašesnės už vyrus tuose pačiuose darbuose, kuriuos nudirba vyrai. Dėl viso kito, kas buvo paminėta Sokratu, aš visiškai sutinku, kadangi tai yra ir dabar. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis15.74 KB
AutoriusJekaterina Zviagina
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. K. Katilienė
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Platonas Valstybe. 5 knyga[speros.lt] [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kolpingo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • doc. K. Katilienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą