Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Žmogus Platono filosofijoje

Žmogus Platono filosofijoje

  
 
 
123456789
Aprašymas

Apie Platono gyvenimą ir veiklą. Žmogus Platono filosofijoje. Žmogus – tai kūnas, protas ir siela. Trejybinė žmogaus sielos struktūra. Protingas žmogaus gyvenimo sutvarkymas. Žmonių grupės pagal sielos pradus. Valstybės įtaka žmogui. Laimė ir meilė žmogaus gyvenime. Apibendrinimas. Išvados.

Ištrauka

Didysis Senovės Graikijos filosofas, Akademijos įkūrėjas bei platonizmo tradicijų pradininkas Platonas gimė 427 metais pr. Kr. Atėnuose aristokratų šeimoje. Jo tėvas Aristonas buvo kilęs iš paskutinio Atėnų karaliaus Kodro ir įstatymų leidėjo Solono giminės, motina Periktiona – taip pat iš Solono giminės, be to, ji buvo vieno iš Atėnų tirono Kritijaus pusseserė. Platonas – trečias Aristono ir Periktionos sūnus – buvo pavadintas Aristokliu. Pagal graikų paprotį nuo jaunystės buvo lavinamas ir kūnas, ir siela. Gimnastikos mokytojas jį vadino Platonu dėl plačių jo pečių, tuo vardu jis ir išgarsėjo bei yra žinomas visame pasaulyje.
Jaunystėje Platonas ruošėsi tapti politiku, išmėgino jėgas poezijoje, tapyboje, muzikoje. Mokslo studijas irgi pradėjo anksti: klausėsi Herakleito sekėjo Kratilo, buvo susipažinęs su Anaksagoro laiškais. Apie 407 metus pr. Kr. susipažino su Sokratu, klausėsi jo paskaitų ir šis susitikimas pakeitė jo likimą: jis sudegino viską, ką iki to laiko buvo parašęs, atsisakė minties tapti politiku ir nusprendė užsiimti tik filosofija.
Po Sokrato mirties 399 m. pr. Kr. Platonas dešimčiai metų išvyko iš Atėnų ir keliavo po pietų Italiją, Siciliją, Egiptą. Grįžęs į Atėnus, nusipirko žemės ir Akademo giraitėje 385 metais pr. Kr. įkūrė mokyklą bei atsidėjo rašytojo ir mokytojo darbui. Politiniame savo aplinkos gyvenime mąstytojas tiesiogiai nedalyvavo, tačiau buvo plačiai užsimojęs pakeisti politinę santvarką ir "filosofus padaryti valdovais". Jis buvo įsitikinęs, kad filosofijos įkvėpta politika privalo sutvarkyti pasaulį pagal gėrio idėją. Politikai, anot graikų filosofo, privalo tobulinti savo krašto žmones, o ne pataikauti jiems.
Du kartus Platonas buvo Sirakūzuose: pirmą sykį keliaudamas po Sokrato mirties, antrą – savo draugo ir gerbėjo bei valdovo Dionisijaus Vyresniojo svainio Diono buvo pakviestas į tuo metu turtingiausią ir galingiausią graikų valstybę. Ten bandė siekti teisingos politikos, bet iš tirono padaryti apsišvietusį monarchą nepavyko. Buvo jis į Sirakūzus nuvykęs ir trečią sykį, norėjo sutaikyti savo draugą Dioną su naujuoju valdovu Dionisijum Jaunesniuoju, bet ketinimų neįvykdė, įsivėlė į rūmų intrigas ir vos liko gyvas. Taip jo politinės pastangos baigėsi nesėkme ir visišku nusivylimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-05
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.93 KB
Autoriuskamile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKazlauskas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogus Platono filosofijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Kazlauskas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą