Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Hiperaktyvūs vaikai ir ugdymo bruožai

Hiperaktyvūs vaikai ir ugdymo bruožai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Hiperaktyvus vaikas. Hiperaktyvaus vaiko požymiai. Hiperaktyvumo priežastys. Hiperaktyvaus vaiko ugdymas. Mokymosi sąlygų sudarymas. Užduočių skyrimas. Elgesys mokymo proceso metu. Kaip pakeisti hiperaktyvių mokinių elgesį ir pagerinti jų savęs vertinimą? Kaip mokytojui elgtis darbe su hiperaktyviais vaikais? Papildomos rekomendacijos mokymo ir auklėjimo procese. Hiperaktyvaus vaiko auklėjimas. Auklėjimo principai. Išvados.

Ištrauka

Apie hiperaktyvumu vadinamą vaikų sutrikimą vis dar žinome tiek mažai, kad dažnas jį palaikome komplimentu, nors iš tiesų tai – diagnozė.
Psichologijos žodynas hiperaktyvumą apibūdina kaip emociškai sutrikusių, protiškai atsilikusių arba turinčių centrinės nervų sistemos pažeidimų vaikų padidėjusį judrumą, neramumą. Tokie vaikai nuolat imasi vis naujos ir naujos veiklos, yra neatidūs, blogai miega, jiems sunku mokytis. Hiperaktyvus elgesys paprastai būna tikslingas.
Hiperaktyvumo arba veiklos ir dėmesio ar hiperkinezinis sutrikimas yra lėtinis, prasidedantis vaikystėje ir galintis tęstis visą gyvenimą. Šis sutrikimas neigiamai veikia vaiko gyvenimą namuose, mokykloje ir bendruomenėje. Daug vaikų darželyje, mokykloje ar namuose išsiskiria savo neramiu, per daug aktyviu (hiperaktyviu) elgesiu. Tokie vaikai – nenuoramos, išsiblaškę, impulsyvūs, įkyrūs, keliantys daug rūpesčių savo tėvams ir mokytojams. Patys vaikai dažnai jaučiasi nelaimingi, žema jų savivertė. Jei tokie vaikai negydomi, jiems padidėja rizika piktnaudžiauti narkotikais, alkoholiu, nusikalsti, nusižudyti, susirgti įvairiomis psichikos ligomis. Įvairių tyrimų duomenimis hiperaktyvių vaikų yra 3 – 5%. Šis sutrikimas diagnozuojamas daugiau berniukams nei mergaitėms (4:1). Statistika rodo, kad hiperaktyvių vaikų Lietuvoje daugėja, tačiau apie šį elgesio ir emocijų sutrikimą žinoma labai nedaug.
Kaip padėti hiperaktyviems vaikams, kaip keisti suaugusiųjų elgesį ir požiūrį į juos tiek namuose, tiek mokykloje, kaip pagerinti tokių vaikų mokymosi ir adaptacijos galimybes, kaip padėti tėvams, ir mokytojams nelengvame auklėjimo ir ugdymo procese. Tai aktualiausi klausimai susidūrus su hiperaktyviais vaikais, į kuriuos bandyta atsakyti šiame rašto darbe.
Labai dažnai galima supainioti hiperaktyvumo ir judrumo sąvokas. Tačiau judrus vaikas – nebūtinai yra hiperaktyvus. Vaikai apskritai yra judrūs. Kad įvardytume esant sutrikimą, reikia kelių simptomų, trukdančių vaikui gyventi. Juos turėtų pastebėti ne tik tėvai, bet ir mokytojai bei medikai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai17
Dydis29.58 KB
Autoriusrenata
Viso autoriaus darbų38 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasAsist. Š. Litvinas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Hiperaktyvus vaikai ir ugdymo bruozai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Asist. Š. Litvinas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą