Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Hiperaktyvių vaikų ugdymas

Hiperaktyvių vaikų ugdymas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Hiperaktyvių vaikų samprata. Hiperaktyvumo priežastys. Hiperaktyvių vaikų problemos įvairiame amžiuje. Hiperaktyvių vaikų gydymas. Pagrindinės korekcinės veiklos kryptys. Sutrikimo eiga ir prognozės. Sąlygos lemiančios hiperaktyvių vaikų ugdymo efektyvumą. Hiperaktyvių vaikų tėvų konsultavimas. Hiperaktyvus vaikas darželyje. Patarimai, ugdantiems hiperaktyvius vaikus. Hiperaktyvių vaikų elgesio modifikavimas ir teigiamas savęs vertinimas. Išvados.

Ištrauka

Individas auga ir bręsta, tenkindamas savo reikmes ir aktyviai veikdamas aplinką. Šiame procese jis įgyja patirties, prisitaiko prie aplinkos, betarpiškai suvokdamas ir realizuodamas save. Todėl specialistas vaiką turi vertinti kaip sudėtingą biologinių ir socialinių veiksnių sąveikos produktą. Žmogaus vystymąsi lemia daugybė tarpusavyje susijusių veiksnių. Iki gimimo reikšmingesni yra biologinę žmogaus struktūrą lemiantys veiksniai, po gimimo ir tolesniam vystymuisi vis didesnę reikšmę įgyja socialiniai, psichologiniai ir kultūriniai veiksniai (Radzevičienė L., 1997).
Vaikų vystymosi sutrikimų priežastys visais laikais domino žmoniją. Pastaruoju metu didžioji šių priežasčių dalis yra nustatyta ir aprašyta medicinos literatūroje. Tačiau iki šiol neprieinama prie vienodos nuomonės, kokiu individo vystymosi laikotarpiu ir kokios priežastys vyrauja.
Vaikų vystymosi sutrikimais domėjosi ir aprašė Gudonis V. (1996), Mielke U. (1997), Radzevičienė L. (1997), Ališauskas A. (1992), Daulenskienė J. (1981), Ivoškuvienė R. (1996), Karvelis V. (1981).
Vystymosi sutrikimų spektras labai platus. J. Daulenskienė pažymi, jog jų priežastys, žvelgiant į besivystantį individą socialiniu, pedagoginiu, psichologiniu aspektais, gali būti labai įvairios. Visuomet turi išlikti principinė nuostata, jog biologiniam individo pilnavertiškumui reikšmingi socialiniai – psichologiniai veiksniai, o psichologiniu – socialiniu požiūriu pilnavertiškai besivystančiai asmenybei reikšmingi biologiniai veiksniai (Gudonis V., 1996).
Skirtingos vystymosi sutrikimus nulemiančios priežastys gali sukelti įvairaus laipsnio ir pobūdžio raidos nepilnavertiškumą, paliesdamos kurią nors vieną funkciją, o kartais ir ištisas sistemas.
Sutrikusio elgesio vaikai suaugusiems kelia didesnį nerimą, susirūpinimą negu vaikai, turintys kitokią negalę. Niekada nekaltiname aklo, negirdinčio, paralyžiuoto vaiko, kad jis negali būti toks ,,kaip visi", tačiau linkę manyti, kad vaikas, turintis įvairių elgesio deviacijų, gali atsakyti už savo poelgius, veiksmus. Toks suaugusiųjų požiūris apsunkina vaiko santykius su šeima, bendraamžiais, mokykla.
Apibrėžti bei nusakyti elgesio sutrikimus ankstyvajame ir ikimokykliniame amžiuje labai sunku. Beveik visi vaikai tam tikrais amžiaus tarpsniais turi elgesio problemų, tačiau ne visus juos apibūdiname kaip elgesio problemų turinčius vaikus.
Elgesio sutrikimu reikėtų laikyti tokį vaiko elgesį, kuris trukdo formuotis priimtiniems toje socialinėje, kultūrinėje ir ekonominėje terpėje santykiams su visuomene, aplinka. Vaiko elgesio sutrikimų prigimtis ir formos labai įvairios. Neabejotinai didelę įtaką vaiko ir aplinkos santykių formavimuisi turi socialinė aplinka, šeima, kultūros tradicijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18
Dydis41.92 KB
Autoriusegidijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Hiperaktyviu vaiku ugdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-05-02 IP: 217.17.94.29
    a4re351a sako

    tikrai geras darbas apie sio sutrikimo vaikus. Nieko darbui netruksta :)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą