Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Mokytojo vaidmuo ugdant elgesio sutrikimus turinčius vaikus

Mokytojo vaidmuo ugdant elgesio sutrikimus turinčius vaikus

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Elgesio sutrikimai. Elgesio sutrikimų klasifikacijos problema. Elgesio sutrikimų priežastys. Elgesio sutrikimus turinčių vaikų ypatybės. Mokytojo vaidmuo ugdant elgesio sutrikimus turinčius vaikus. Metodai taikomi ugdant elgesio sutrikimus turinčius vaikus. Išvados.

Ištrauka

Elgesio sutrikimai tai neadekvatus, socialiai nepriimtinas elgesys. Tačiau dažnai mes net nesusimastom, kad žmogus besielgiantis ne taip kaip visi, turi rimtų problemų, todėl dažnai pradedame į peikti ir kaltinti, vietoj būtinos pagalbos suteikimo. Ši problema iškyla dažniausiai dėl nežinojimo ar nesuvokimo, kad elgesio sutrikimai yra viena iš negalės formų ir kad žmogus turintys šią negalę reikalauja tokio paties rūpesčio ir pagalbos kaip ir visi neįgalieji.
Savo darbe noriu apžvelgti pagrindinius elgesio sutrikimo aspektus, išsiaiškinti priežastis, kodėl atsiranda neadekvatus elgesys, bei kas jam būdinga. Kokios problemos iškyla nustatant elgesio sutrikimus bei juos klasifikuojant. Daugiausiai dėmesio skirsiu į pedagoginę šios problemos pusę. Kaip turi elgtis mokytojas ugdant elgesio sutrikimus turinčius vaikus, kokia turi būti jo pozicija, kaip pasirinkti tinkamiausią elgesio koregavimo metodą.
Šis darbas susideda iš šių dalių:
Elgesio sutrikimai
Elgesio sutrikimų klasifikacijos problema
Elgesio sutrikimų priežastys
Elgesio sutrikimus turinčių vaikų ypatybės
Mokytojo vaidmuo ugdant elgesio sutrikimus turinčius vaikus
Metodai taikomi ugdant elgesio sutrikimus turinčius vaikus.
Sutrikusio elgesio vaikai suaugusiems kelia didesnį nerimą, susirūpinimą negu vaikai, turintys kitokią negalę. Niekada nekaltiname aklo, negirdinčio, paralyžiuoto vaiko, kad jis negali būti toks "kaip visi", tačiau linkę manyti, kad vaikas, turintis įvairių elgesio deviacijų, gali atsakyti už savo poelgius, veiksmus. Toks suaugusiųjų požiūris apsunkina vaiko santykius su šeima, bendraamžiais, mokykla.
Apibrėžti elgesio sutrikimus yra labai sunku. Beveik visi vaikai tam tikrais amžiaus tarpsniais turi elgesio problemų, tačiau ne visus juos apibūdiname kaip elgesio problemų turinčius vaikus.
Elgesio sutrikimu reikėtų laikyti tokį vaiko elgesį, kuris trukdo formuotis priimtiems toje socialinėje, kultūrinėje ir ekonominėje terpėje santykiams su visuomene, aplinka. Vaikų elgesio sutrikimų prigimtis ir formos labai įvairios. Neabejotinai didelę įtaką vaiko ir aplinkos santykių formavimuisi turi socialinė aplinka, šeima, kultūros tradicijos.
Daugelis autorių nurodo, kad neadekvatus vaiko elgesys išryškėja tam tikrose situacijose - socialiniuose konfliktuose, kurie pirmiausia iškyla šeimoje, vėliau ikimokyklinėse įstaigose ir mokykloje. Taip atsiranda ir formuojasi socialinių-psichologinių veiksnių determinuoti elgesio sutrikimai. Yra ir kita kategorija vaiko elgesio sutrikimų, kuriems atsirasti didžiausią įtaką turi centrinės nervų sistemos pažeidimai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-03
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis36.3 KB
AutoriusBozena
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokytojo vaidmuo ugdant elgesio sutrikimus turincius vaikus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-11-28 IP: 85.206.139.18
    vaje sako

    rašybos klaidų yra ir mintys kur nuo savęs ne pagal amžių. šiaip į temą atsakyta

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą