Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Stresas ir jo priežastys

Stresas ir jo priežastys

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Stresas ir jo požymiai. Streso sąvoka. Streso požymiai. Stresą sukeliantys veiksniai. Streso įveikimo būdai. Išvados.

Ištrauka

XX amžiaus pabaiga — tai mokslinės techninės revoliucijos epocha, kuriai būdingas gamybos procesų mechanizavimas bei automatizavimas, didžiulė informacijos lavina, laiko deficitas. Nėra žmonių, kurie nebūtų išgyvenę konfliktinių situacijų, nepajutę "smūgių" prestižui. Visa tai neigiamai veikia emocinę įtampą, stresą.
Literatūroje šiandien sunku rasti kitą žodį, taip dažnai vartojamą patiems įvairiausiems išgyvenimams ir psichiniam – emociniam bei fiziniam diskomfortui nusakyti, kaip stresas. Stresas nuolat lydi šių dienų gyvenimą, tačiau streso problema nėra nuodugniai ištirta ir išspręsta. Emocijos lydi žmogų nuo pat gimimo iki mirties. Jos atspindi subjektyvių aplinkos, paties savęs veiklos rezultatų vertinimą.
Referato tikslas: išsiaiškinti, kas yra stresas, kokios dažniausiai pasitaikančios streso priežastys.
Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti streso sampratą.
2. Pateikti pagrindines streso priežastis.
3. Atskleisti svarbiausius streso įveikimo būdus.
Stresas yra daugiareikšmė sąvoka. Tarptautinių žodžių žodyne ji apibūdinama kaip įtampos būsena — visuma apsauginių fiziologinių reakcijų, atsirandančių žmogaus organizme kaip atsakas į nepalankių veiksnių (stresorių), pavyzdžiui, šalčio, traumų, poveikį. Tai vidinio spaudimo, įtampos būsena, pasireiškianti įvairiais emociniais, fiziologiniais, elgesio pokyčiais.
Medicininio ir psichologinio termino "streso" autorius yra endokrinologas Hansa Seljė (Hans Selye). Atlikęs tyrimus su pelėmis, gautus duomenis mokslininkas pristatė Monrealio universitetui 1936 metais. Tada jis pirmą kartą pavartojo šį terminą, o vėliau sukūrė ir streso teoriją, kuri yra aktuali ir dabar. Jis apibūdino stresą, kaip žmogaus psichinės ir fiziologinės įtampos būseną, atsirandančių dėl išorinių ir vidinių dirgiklių, arba stresorių, poveikio. Jo nuomone, tai reakcija į asmeniui nepriimtiną arba sunkiai įvykdomą reikalavimą. Ikistresinius veiksnius jis suskirstė į adaptacinio prisitaikymo stygių ir tarpasmeninius bei psichinius konfliktus.
Visiškas emocinės, stresinės arba kitokios stimuliacijos nebuvimas neskatina būtinos iniciatyvos arba noro ką nors daryti. Emocijas sužadinančių situacijų bei lengvo streso veikiamas asmuo yra tarsi skatinamas dirbti arba šiaip kažką veikti. Tačiau sustiprėjęs stresas jau tampa sekinančiu veiksniu, kurio įtaka asmens sveikatingumui bei darbingumui yra neigiama. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-08
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.25 KB
Autoriusrenata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas ir jo priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą