Išplėstinė paieška
 
 
 

Stresas vadovo darbe

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Vadovavimo suvokimas. Stresas mūsų gyvenime. Vadovo darbo psichohigiena. Stresų priežastys darbe. Stresinės situacijos suvokimas. Pavaldinio atleidimas, nelaimingi atsitikimai - stresas vadovo darbe. Kaip išvengti streso. Streso įveikimo būdai. Anketinės apklausos analizė. Išvados. Darbas iliustruotas diagramomis.

Ištrauka

Temos aktualumas: Tai, kad tinkamas vadovavimas yra viena svarbiausių verslo, politikos ir kitokių grupių sėkmės prielaidų, nekelia abejonių. Tačiau geras vadovavimas, gebėjimas daryti įtaką pavaldiniams nėra lengvas ir paprastas uždavinys. Įsitraukę į veiklą, vadovai neretai tarsi pamiršta save, kol galiausiai pašlyja jų asmeninis gyvenimas, sveikata ir jie nebesugeba atlikti to darbo, dėl kurio daug paaukojo. Labiausiai tai įtakoje darbe patiriamas stresas. Gerai suvokdamas patiriamą stresą ir jį valdydamas vadovas gali ilgai ir sėkmingai vadovauti.
Darbo objektas: Stresas vadovo darbe.
Darbo tikslas: Išsiaiškinti kokios pagrindinės patiriamo streso priežastys bei kaip efektyviausiai įveikti stresą.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti pagrindines vadovavimo funkcijas;
2. Susipažinti su pagrindinėmis streso sąvokomis, streso požymiais;
3. Išsiaiškinti pagrindines stresų priežastis darbe;
4. Išsiaiškinti kaip galima išvengti stresinių situacijų;
5. Sužinoti kokiomis priemonėmis vadovas gali įveikti stresą darbe.
Tyrimo metodai: Įvairių šaltinių analizė, sisteminimas ir apibendrinimas padėjo lengviau suvokti vadovo patiriamo streso priežastis bei efektyviausius būdus stresui įveikti.
Naudota literatūra: Vadovėliai, internetas, straipsniai.
Darbo struktūra: Darbą sudaro įvadas, dvi dalys (teorinė ir analitinė) ir išvados. Pagrindinė darbo medžiaga aprašyta 22 puslapiuose.
Vadyba – tai specifinė darbinės veiklos rūšis, susiformavusi darbo pasidalijimo procese, pradėjus žmonėms burtis į bendro tikslo siekiančias grupes. Vadovavimo specifika reiškiasi tuo, kad išsiskiria žmogus ar asmenų grupė, lemianti kitų žmonių veiksmus ir pastangas, realizuojant bendrą tikslą, kad kuo efektyviau būtų panaudojami visi turimi ištekliai. Taigi vadovavimas – tai procesas, telkiantis žmones siekti ir realizuoti tam tikrus tikslus.
Šiandien dėl pokyčių visuomenėje, didėjančios konkurencijos ir darbo jėgos pokyčių vadovavimo tyrimuose vadybininkų bei vadovų elgesys bei vaidmenys išsiskiria. Vadybininko pagrindinė funkcija – sklandi veikla; jie yra skiriami, turi nurodytus veiklos tikslus ir remiasi formalia valdžia. Vadybininkai paskirsto žmones ir resursus tam, kad tie tikslai būtų įgyvendinti. Vadovo pagrindinė funkcija – kūrybiškos idėjos ir veiklos turinys. Vadovavimas (kaip lyderiavimas) yra tada, kai valdiniai noriai laikosi vadovo nurodymų. Vadovai motyvuoja, kad pasekėjai stengtųsi siekti organizacijos tikslų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis49.76 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasD. Tomkevičienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas vadovo darbe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • D. Tomkevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą