Išplėstinė paieška
 
 
 

Stresas pareigūnų darbe

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Planas. Įžanga. Stresas. Streso samprata. Fiziologiniai pakitimai ir savijauta streso metu. Streso sukeliamos ligos. Stresorių poveikis organizmui. Streso įveikimas. Streso priežastys, stresoriai. Pareigūnų darbo stresoriai. Tarpasmeniniai stresoriai. Šeima. Organizaciniai stresoriai. Administracinė praktika. Konfliktai. Palaikymo stoka. Pasmerktinas darbas. "Bausmė". Komunikacija. Tarpgrupiniai stresoriai. Santykiai su vyresniaisiais. Santykiai su kolegomis. Individualūs stresoriai. Pamaininis darbas. Nuobodulys. Savigarba. "Perdegimas". Švietimas. Atsipalaidavimas. Išvados.

Ištrauka

Šią temą pasirinkau pats, nes jau prieš keletą metų pradėjau domėtis stresu ir jo įveikimo būdais. Pirmoji mano knyga apie stresą, kurią aš perskaičiau, buvo D. Karnegio "Kaip įveikti stresą ir pradėti gyventi". Prisimenu, kad tuo metu pats buvau patekęs į sunkią psichologinę krizę, ir "visas pasaulis atrodė pilkas ir juodas". Draugė pasiūlė perskaityti šią knygą, ir miegoti nuėjau su šypsena. Tai mane ypač paskatino susidomėti stresu ir jo įveikimu.
Renkant literatūrą kursiniam darbui susidūriau su dideliais sunkumais. Visose bibliotekose, kuriose teko lankytis, apie pataisos darbų įstaigų darbe pasitaikantį stresą nėra ne tik lietuvių kalba, bet ir kitomis užsienio kalbomis. Todėl daug kur teko remtis informacija iš knygų apie stresą apskritai, ir bandyti tai sugretinti su pataisos darbų įstaigų darbe galinčiomis pasitaikyti situacijomis.
Versdamas literatūrą iš užsienio kalbos, teko naudotis LTA turimu kompiuterizuotu lietuvių-anglų kalbos žodynu (LED). Deja, daug kur susidūriau su pažodinio vertimo sunkumais, nes literatūroje buvo dažnos psichologinės sąvokos, kurias verčiant pažodžiui gaunasi nevisiškai suprantamas tekstas, todėl išvertęs tekstus parašydavau mano nuomone tinkamą vertimą, kuris kai kuriais atvejais gali nevisiškai atitikti originalo tikslumą.
Kiekvieną kursinio darbo dalį stengiausi pagrįsti atlikto tyrimo rezultatais, pateikiau stulpelines diagramas pagal atitinkamą temą.
Stresas - tai žmogaus būsena, kylanti dėl įvairių ekstremalių poveikių, t.y. stresorių. Streso sąvoka yra labai plati, o daugelis tyrinėtojų stresu laiko viską, kas vyksta su žmogumi, kai jis nemiega. Pirmasis streso termino sukūrėjas H.Selye įsitikinęs, kad netgi visiškai atsipalaidavęs žmogus patiria tam tikro laipsnio stresą. O jeigu taip, tada galima tarti, jog streso nebuvimas reiškia mirtį. Mūsų nuomone, visa esmė glūdi žodžiuose "tam tikro laipsnio" . Aišku, kad teisus yra streso autorius H. Selye, rašydamas, jog "sužeistas kautynėse kareivis ir juo besirūpinanti motina, arklių lenktynes stebintis lošėjas ir lenktynininkas, badą kenčiantis ir persivalgėlis, nuolatinės baimės apimtas krautuvininkas ir besistengiantis dar vieną milijoną gauti pirklys - visi jie patiria stresą". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-11
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis33.42 KB
Autoriusjuozas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas pareigunu darbe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą