Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Emocijų psichologija

Emocijų psichologija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Emocijų psichologija. Emocijų kilmė. Emocijų rūšys. Išvados

Ištrauka

Mūsų jausmai būna įvairus: stiprūs, spontaniški, kartais neužmirštami. Žmogus turbūt yra emocingiausias iš visų būtybių. Palyginus su gyvūnais, mes daug dažniau jaučiame baimę, pyktį, liūdesį, džiaugsmą ir meilę. Niekam nereikia įrodinėti, kad emocijos įvairina mūsų gyvenimą, o stresų metų jos gali būti pražūtingos arba padėti išsigelbėti.
Aš pasirinkau šią temą todėl, kad emocijos mano manymu turi svarbiausia reikšmę žmogaus gyvenime. Kodėl mums kyla vienokie ar kitokie jausmai ir išgyvenimai? Kodėl skirtingi žmonės skirtingai išgyvena panašias emocijas?
Ką mes vadiname emocija? Kaip atskirti sąvokas: emocija, jausmas, nuotaika, afektas? Įvairūs autoriai šias sąvokas vartoja skirtingai. Kartais afektu vadina emocijų išraišką, kurią mato kiti žmonės ir kuri kinta priklausomai nuo išgyvenamos emocijos. Nuotaiką kai kurie autoriai vertina kaip sudėtinę emocijų dalį, kurią jaučia pats žmogus ir kurią mato aplinkiniai; tai depresija, pyktis, euforija, disforija, ekstazė, anhedonija, gedėjimas. Nuotaiką tai ilgalaikę, sąlyginai pastovią psichinę būseną. Jausmai ir emocijos lietuvių kalboje yra sinonimai. Tačiau jausmų sąvoką dažniau naudojama apibūdinti taip vadinamus aukštesniuosius jausmus.
Mūsų norai ir jausmai yra neatsiejami. Galima teigti, jog emocijos yra tam tikru momentu kylantys išgyvenimai, kurie parodo, kaip žmogus vertina situaciją, susijusią su jo poreikių patenkinimu tuo metų. Jie turi tarpusavyje susijusius psichinius, somatinius ir elgesio komponentus. Todėl labai svarbu mokėti atpažinti savo emocijas ir suprasti, kokią informaciją jos mums perduoda apie mūsų poreikių patenkinimą, aplinkos priėmimą, santykius su kitais žmonėmis.
Emocijų kilmė aiškinama labai įvairiai. Daugelis emocijų kilmės teorijų autorių apsiriboja smegenų požievio funkcijų, vegetacinių procesų tyrimu (fiziologinė samprata), kiti žvelgia giliau į žmogaus pasąmonės turinį, dar kiti sieja emocijas su motyvacijos sfera.
Pirmasis, bandydamas atskleisti biologinę emocijų prigimtį, Č. Darvinas teigia kad emocijų kilmė yra gyvuliška ir, kad, psichikai vystantis, emocijos turėtų išnykti. Emocijos - tai instinktyvių veiksmų rudimentas (palikimas), o emocijų išraiškos - tai buvusių naudingų judesių liekanos. Visos emocijos atsirado evoliucijos procese, o jų išraiška - tai reakciją, kažkada turėjusi prisitaikomąja reikšmę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-29
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis12.66 KB
AutoriusOlia
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emociju psichologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą