Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Konfliktų psichologija

Konfliktų psichologija

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Konfliktas kaip gėris ar blogis. Konfliktų rūšys. Konfliktų priežastys. Konflikto signalai. Konfliktų sprendimas. Kaip spręsti konfliktus konstruktyviai. Išvados.

Ištrauka

Konfliktai yra nuolatinis mūsų gyvenimo palydovas. Konflikto sprendimui reikia skirti didelį dėmesį, nes nuo to, kaip jis bus išspręstas priklausys mūsų santykiai su aplinkiniais. Ši tema yra labai aktuali žmonijai, kuri nepajėgia teisingai išspręsti konfliktinės situacijos. Čia aptarsime konflikto rūšis, priežastis, sprendimo būdus, konflikto reikšmę.
Prisiminkim vakar dieną. Ar galėtumėt tiksliai suskaičiuoti, kelių ar keliasdešimt konfliktų liudytoju jūs buvote ir keliuose konfliktuose patys dalyvavote? Prisiminkite barnius šeimoje, nesusipratimus gatvėje, nemalonumus su mokytojais. Jei klausėtės žinių, išgirdote daug nemalonių dalykų: apie įsiplieskusį karą, apie įtampą tarp valstybių, apie piliečio nepasitenkinimą kokios nors įstaigos darbu. Kaip apibūdinamas reiškinys, kuris yra nuolatinis mūsų gyvenimo palydovas?
Konfliktas (lot. conflictus - susidūrimas) – priešingų, nesuderinamų tendencijų susidūrimas, sukeliantis stiprius, nemalonius išgyvenimus.
Konfliktai vyksta net ir tarp pačių laimingiausių, geriausiai sutariančių žmonių. Taigi tai natūralus ir neišvengiamas reiškinys. Labai svarbu suprasti konfliktų neišvengiamumą, nes priešingu atveju, kilus konfliktui, dėl to tuščiai ir be reikalo graušimės. Svajoti apie gyvenimą be konfliktų – tas pats, kas svajoti apie amžinai gerą orą , be vėjo ir pūgų.
Gyvenime dažnai susiduriame su įsitikinimu, kad konfliktas- tai kažkas blogo. Dauguma žmonių konfliktus vertina neigiamai. Kodėl? Pirmiausia konfliktai audrina stiprias emocijas ir kelia nemalonių jausmų. Galvodami apie konfliktus, prisimename pyktį, neviltį, nerimą, neapykantą ir kitus nemalonius jausmus. Remdamiesi savo patyrimu, mes susikuriame vertybių, principų ir įsitikinimų sistemą. Konfliktai ir konfliktinis elgesys joje dažnai vertinamas neigiamai.
Bet nereikia pamiršti ir kitos šio medalio pusės: visuomenėje kilę konfliktai paprastai verčia ieškoti naujų sprendimų keičiant ir tobulinant žmonių tarpusavio santykius ar kt. Per susidūrimus žmonėms atsiranda galimybė geriau pažinti save ir kitus.
Taigi ar konfliktas yra gėris ar blogis, priklauso nuo to, kaip žmonės elgiasi konfliktinėje situacijoje, kaip sprendžia iškilusias problemas- yra svarbus konflikto sprendimo būdas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis14.91 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasG. Butkus
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktu psichologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • G. Butkus
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą