Išplėstinė paieška
 
 
 

Jausmai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Bendrasis jausmų apibūdinimas. Jausmų teorijos. Jausmų išraiškos ir jų reikšmė. Jausmų rūšys. Aukštesnieji žmonių jausmai. Jausmų reikšmė ir jų asmeniniai skirtumai.

Ištrauka

Jausmai yra žmogaus santykio su pažįstamais daiktais, reiškiniais, kitais žmonėmis ir pačiu savimi išgyvenimai. Jais negauname naujos informacijos apie daiktus, reiškinius ar jų savybes, o tik išgyvenam tam tikrus santykius su pažįstama tikrove. Jausmai daug labiau negu pažinimo procesai yra susiję su įvairiais organizmo pasikeitimais. Kokios yra jausmų rūšys? Kokia jausmų reikšmė ir asmeniniai bruožai?
Jausmai, arba emocijos, yra visai kitokie psichikos reiškiniai nei pažinimo procesai. Jais žmonės negauna naujos informacijos apie daiktus, reiškinius ar jų savybes, o tik išgyvenam tam tikrus santykius su pažįstama tikrove. Žmogus negali būti abejingas aplinkos poveikiams, nes vieni jų padeda patenkinti poreikius, yra naudingi, kiti priešingai, kliudo patenkinti poreikius arba net yra kenksmingi fizinei ir dvasinei žmogaus egzistencijai. Pirmuosius pažindamas, žmogus jaučia malonumą, džiaugsmą ir kitas teigiamas emocijas, o antrieji kelia nepasitikėjimą, liūdesį, baimę ir kitus neigiamus išgyvenimus. Žmonės neabejingi jau atskiroms daiktų ar reiškinių savybėms. Labai skiriasi malonūs ir nemalonūs kvapai, garsai, skoniai ir kt. Sudėtingesnius išgyvenimus sukelia daiktų visumos pažinimas. Saulėta diena, žydinčios gėlės, artimo žmogaus pasirodymas ir pan. Dažniausiai džiugina, o rudens žvarba, niūri aplinka, draugo išdavystė ir pan. Kelia liūdesį,pasipiktinimą ir kitas neigiamas emocijas.
Jausmai yra žmogaus santykio su pažįstamais daiktais, reiškiniais, kitais žmonėmis ir pačiu savimi išgyvenimai. Jausmus lietuvių kalbos tekstuose dar vadina emocijomis. Ir jausmų ir emocijų terminai gali reikšti daugiau ar mažiau sudėtingų santykių išgyvenimus.
Jau senoves Graikijoje filosofai domėjosi jausmais, o žymus tadžikų mokslininkas Avicena dar prieš 1000 metų atliko pirmą eksperimentinį tyrimą su dviem ėriukais. Jie abu buvo laikomi tokiomis pačiomis sąlygomis ir maitinami vienodai, tik vienas jų netoliese regėjo pririštą vilką. Jis greitai nustojo ėsti ir nugaišo, kai tuo metu kitas augo be jokių pakitimų. Tai parodė emocijų reikšmę gyvam organizmui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis15.28 KB
AutoriusVaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasF. Motiejūnas
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jausmai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • F. Motiejūnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą