Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichopatologija

Asmenybės psichopatologija

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Psichikos sutrikimų samprata. Psichikos sutrikimų klasifikacija. Suvokimo ir pojūčio sutrikimai. Mąstymo sutrikimai. Emocijų sutrikimai. Potraukių sutrikimai. Šizofrenija. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Nagrinėdami įvairius psichikos procesus, dėsnius ir ypatumus, kalbame apie normalius reiškinius, būdingus daugeliui žmonių, sutinkamus beveik kiekvieno žmogaus psichikoje ar jos pasireiškimuose. Tačiau kartais psichikos procesuose ar jų funkcionavime atsiranda ypatumų, būdingų ne kiekvienam, kurie iškreipia tikrovės priėmimą ir mažina prisitaikymo prie aplinkos galimybes. Tada kalbame apie nenormalius, patologinius psichikos pasireiškimus.
Dažnai sutrikusios psichikos žmonėse matome kažką panašaus į save. Mes visi tam tikromis akimirkomis jaučiame, mąstome ar elgiamės taip, kaip visą laiką jaučia, mąsto ar elgiasi sutrikusios psichikos žmonės. Mes taip pat galime būti nerimastingi, prislėgti, uždari, įtarūs, klaidingai kuo nors įsitikinę ar net asocialūs, nors tai pasireiškia silpniau ir trumpiau. Kartais, tyrinėdami psichikos sutrikimus, galime atpažinti save, tai išryškina mūsų pačių asmenybės varomąsias jėgas. "Geriausias būdas suprasti tai, kas normalu – tyrinėti nenormalumus," – teigė Williams Jamesas.
Daugelis asmeniškai arba per draugus ar šeimos narius esame pajutę sutrikusios psichikos žmonių skausmą ir neviltį [2, 508]. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, apie 450 mln. planetos žmonių kenčia nuo psichikos sveikatos sutrikimų ir su jais glaudžiai susijusių fizinių negalavimų. Kas ketvirtoje pasaulio šeimoje vienas iš narių turi rimtų dvasinių problemų. Psichikos ligos sudaro apie 12 proc. visų pasaulio ligų, o iki 2020 metų šis skaičius gali išaugti iki 15 proc. Pasak PSO ekspertų, Europos regione 3 mln. suaugusiųjų serga šizofrenija, 33,4 mln. žmonių kiekvienais metais tampa depresijos vergais. Pagal Lietuvos Valstybinio psichikos sveikatos centro statistiką, 2004 m. iš 100 000 šalies gyventojų, sergančių psichikos ligomis skaičius siekė 2688,2, o afektiniai nuotaikų sutrikimai pirmą kartą praeitais metais buvo nustatyti 2262 šalies gyventojams. Lietuvos visuomenė vis dar netoleruoja žmonių, patyrusių psichikos sutrikimų, tačiau patys psichikos problemų turintys pacientai stengiasi priešintis tokiai nuomonei, jie nesijaučia bejėgiai ir save vertina pakankamai gerai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis26.57 KB
AutoriusMantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDoc. G. Matulienė
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes psichopatologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Doc. G. Matulienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą