Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Jausmai ir jų įtaka bendravimui

Jausmai ir jų įtaka bendravimui

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Jausmai, bendrasis jų apibūdinimas. Jausmų išraiškos ir rūšys. Jausmų reikšmė bendravime ir tarpasmeniniuose santykiuose. Išvados.

Ištrauka

Žmogus, gyvendamas visuomenėje, nuolat yra tarp žmonių, su kuriais pastoviai bendrauja. Bendravimas atlieka daug svarbių funkcijų. Visų pirma bendraudamas žmogus išreiškia savo esmę ir tampa asmenybe.
Tarpusavio santykių atmosferą sukuria patys žmonės. Savo elgesiu jie gali ją supurvinti, suardyti, tačiau tie patys žmonės gali šią atmosferą ir pataisyti, pakeisti ją taip, kad susidaręs klimatas skatintų žmonių pasitenkinimą gyvenimu.
Jausmai yra pagrindinis žmogaus asmenybės energijos šaltinis. Nuo to, kokias žmogus jausmus išgyvena (teigiamus ar neigiamus) priklauso jo aktyvumas bei nuotaika. Jausmai reiškiasi veido ir viso kūno judesiais taip pat ir kalbos intonacijomis. Jausmingi žmonės, susidurdami su aplinka, džiaugiasi ir liūdi, myli ir neapkenčia, pavydi ir atleidžia, aistringai ko nors siekia ir nusivilia. Todėl labai svarbu mokėti pažinti savo jausmus ir suprasti, kokių poreikių patenkinimas ar nepatenkinimas jas sukelia. Jausmai yra mūsų gyvenimo žavesys, jo šviesa, į kurią pasineriame ir galime ja mėgautis, jausdami, kad tikrai gyvename.
Jausmai – tai žmogaus išgyvenimas, santykis su tikrove: gamtos reiškiniais, žmonėmis, jų poelgiais bei kūriniais ir pačiu savimi. Jausmų turinį sudaro meilė, džiaugsmas, ilgesys, nerimas, liūdesys, neapykanta. Jausmai tiek reikšmingi žmogaus gyvenime, tiek daug jie teikia pasitenkinimo, komforto bei nusivylimų, kad atsispindi ir grožinėje literatūroje bei kitose meno šakose. Jais reiškiasi vienokie ar kitokie žmogaus poreikiai, jie skatina žmogų veikti, kad tuos poreikius patenkintų. Jausmai yra svarbūs žmogaus, kaip asmenybės tobulėjimui. Štai veido išraiška atspindi du emocijų kraštutinumus, t.y. teigiamas ir neigiamas emocijas.
Jausmų išreiškimas gali būti naudingas keletu aspektų:
1) Fizinė sveikata
2) Išreiškiant emocijas kitam žmogui, pastarasis daugiau apie mus sužino ir tuo pagrindu leidžia geriau save pažinti.
3) Tinkama emocijų išraiška didina konfliktų sprendimo galimybes.
Emocijas klasifikuodami psichologai susiduria su problema, pagal kokius kriterijus derėtų skirstyti emocines būsenas. Kai kurie autoriai mano, kad emocijų klasifikuoti apskritai neįmanoma: žmogus kaskart atsiduria kitokioje situacijoje ir negali patirti lygiai tokios pačios emocijos.
Plačiai paplitęs skirstymas į teigiamas ir neigiamas emocijas, ir nukreiptas į išorinį pasaulį ir į save.
Jausmais žmogus išreiškia savo esmę, tiksliau – konkrečios akimirkos savo vidinę būseną ir tai vyksta nuolatos.
Gražūs jausmai sutaurina veidą. Šypsena sušvelnina griežtus veido bruožus, nesimpatišką padaro maloniu. Ji nieko nekainuoja, tačiau labai daug padeda: ji praturtina tuos, kuriems ji skirta, ir nieko neatima iš tų, kurie ją atiduoda. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-20
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis13.54 KB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jausmai ir ju itaka bendravimui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą