Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Stresas, nuovargis, baimė. Kaip jų išvengti?

Stresas, nuovargis, baimė. Kaip jų išvengti?

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Stresas. Kas yra stresas? Kaip išvengti streso? Nuovargis. Kas yra nuovargis? Kaip išvengti nuovargio? Baimė. Kas yra baime? Kaip išvengti baimės? Išvados.

Ištrauka

"Gyvenimas nėra kelionė lengvatinėmis sąlygomis. Nuo pat gimimo už ją mokame visą kainą. Kadangi žmogui duotas tik vienas gyvenimas, mums nuolat turėtų rūpėti, kad būvimo šioje žemėje netemdytų apgailestavimai ir dvasinė sumaištis..." (G.Ratcliffe "Jei stresas trukdo gyventi", 7psl.)
Tačiau paskutinis XX amžiaus dešimtmetis vadinamas nerimo dešimtmečiu. Pranašaujama, kad pirmieji dešimt trečiojo tūkstantmečio metų taps depresijos metais. Šiuo metu klinikiniai depresijos simptomai būdingi kas penktam planetos gyventojui, bet Pasaulio banko ataskaitoje Jungtinėms Tautoms teigiama, jog 2020-aisiais metais depresija taps viena svarbiausia negalios ir mirties priežastimi.
Šiais laikais ypač svarbūs aiškumas ir tvarka. Karų, ekonomikos krizių ir ekologinių nelaimių šimtmetis pasibaigė, tačiau naujasis amžius nuo jo mažai skiriasi. Konfliktai ir politinės suirutės vis dar yra beveik kiekvieno žemyno kasdienybė, o šalių, grasinančių atominiu ginklu, netgi daugėja. Mūsų tėvynei šie veiksniai galbūt nedaro tiesioginės įtakos, tačiau visgi globalizacijos tempai tokie spartūs, jog daugelis nėra įsitikinę, kad išsaugos savo darbą ir nebus pasmerkti stresui, dvasiniam nuovargiui, depresijai.
Nuogąstavimai tampa neišvengiama mūsų kasdienybės dalimi. Jie kursto dvasinę įtampą ir stresą. Dėl to vis dažniau jaučiamės bejėgiai, nusimename, nebetikime ateitimi, prarandame viltį ir nuleidžiame rankas.
Be to, atsiranda naujų, klastingesnių streso atmainų. Technologijos, suteikiančios galimybę su šeimos nariais ir draugias bendrauti iš tolo, greitai rasti informaciją ar bičiuliautis su žmonėmis iš kito pasaulio krašto, keičia įprastus žmonių santykius. Daugelis asmenų gyvena virtualiame pasaulyje ir mieliau bendrauja su savo kompiuteriu – nei su gyvais žmonėmis. Teigiama, jog kuo daugiau laiko žmogus praleidžia naršydamas internete, tuo didesnė tikimybė, kad jo stiprybė – visuomeniniai ryšiai – nutrūks ir kad jis lengviau taps nusiminimo, depresijos ir vienatvės auka.
Naujosios technologijos pagreitina gyvenimo tempą ir pernelyg apkrauna informacija. Turėdami nešiojamąjį kompiuterį galime dirbti bet kur ir bet kada. Elektroninis paštas, mobiliojo ryšio telefonai ir pranešimų gavikliai padeda su mumis susisiekti bet kurią akimirką. Laikas tampa deficitinis ir gyvenimas praranda pusiausvyrą.
Daugelyje vakarų valstybių nuolat didėja savižudybių (ypač paauglių), o stresas ir depresija apninka vis jaunesnio amžiaus asmenis.
Taigi šiame darbe aptarsiu problemas, su kuriomis vis dažniau susiduria šiuolaikinis žmogus. Tai yra - stresas, nuovargis, baimė. Paaiškinsiu, kas tai yra, kaip pasireiškia ir kaip šių problemų būtų galima išvengti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis21.93 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas nuovargis baime. Kaip ju isvengti [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą