Išplėstinė paieška
 
 
 

Emocijos ir jausmai (4)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Emocijų samprata. Emocijos ir jausmai. Emocijų ir jausmų samprata. Emocijų ir jausmų funkcijos. Jausmų ir emocijų ypatybės. Jausmų rūšys. Emocijų komponentas. Fiziologinis sužadinimas. Emocijų raiška. Emocijų išgyvenimas. Emocijų teorijos. Jameso-Lange teorija. Cannono-Bardo teorija. Schachterio dviejų veiksnių emocijų teorija. D.B. Lindsley emocijų aktyvacijos teorija. Roberto Zajonco teorija. Richardo Lazaruso teorija. Emocinės būsenos. Nuotaika. Afektas. Aistra. Stresas. Frustracija. Išvados.

Ištrauka

Emocijos- tai psichologinės reakcijos, kurias sudaro fiziologinio sužadinimo, išraiškos veiksmų ir sąmoningos patirties sąveika. Žmogus- emocingiausias iš visų būtybių. Mūsų jausmai būna stiprūs, spontaniški, kartais neužmirštami. Mes dažnai jaučiame baimę, pyktį, liūdesį, džiaugsmą, meilę. Emocijos- dažnas reiškinys kiekvieno žmogaus gyvenime Jos sukyla, kai žmogui iškyla būtinybė prisitaikyti prie išorinio pasaulio Emocijos įvairina mūsų gyvenimą, o stresų metų jos gali būti pražūtingos arba padėti išsigelbėti. Labai svarbu išmokti pažinti, suprasti ir valdyti savo emocijas, nukreipti jas tinkama linkme, kad emocijos netrukdytų, o padėtų žmogui veikti.
Lietuviškas termino emocijos atitikmuo- jausmai. Tai emocijos plačiąja prasme. Visi žinome, kas yra jausmai. Psichologai negali konkrečiai jų apibrėžti. Jausmai, taip pat kaip ir emocijos siaurąja prasme, vaidina svarbų vaidmenį mūsų gyvenime- turi įtakos veiklai, bendravimui netgi sveikatai.
Įvairiausiais eksperimentais psichologai bandė išmatuoti emocijas, nustatyti jų fenomeną, jas klasifikuoti, susieti su kitais potyriais ir reakcijomis. Tačiau dar nepavyko sukurti išsamios jausmų teorijos ir visuotinai priimto apibrėžimo.
Terminas "emocijos" (lot. emoveo- išjudinu, jaudinu) gali būti vartojamas siaurąja ir plačiąja prasme. Emocijos siaurąja prasme suprantamos kaip trumpalaikiai, situaciniai išgyvenimai, kilę dėl biologinių (vitalinių) organizmo poreikių (dėl alkio, troškulio, šalčio ir kt.) bei nesudėtingų išorinės aplinkos poveikių (malonus ar nemalonus kvapas, šaižus garsas, skausmas ir t.t). Emocijos plačiąja prasme be vitalinių poreikių ir išorinės aplinkos poveikių apima ir jausmus.
Emocijos sukyla, kai žmogui iškyla būtinybė prisitaikyti prie išorinio pasaulio.
Šio darbo tikslas- aprašyti emocijas (iš jų plačiau- baimę, pyktį, liūdesį ir džiaugsmą), jausmų rūšis, funkcijas ir ypatybes, panagrinėti emocijų komponentą, apžvelgti teorijas ir emocines būsenas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-26
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.98 KB
Autoriusgintare
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasBaksevičius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emocijos ir jausmai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Baksevičius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą