Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Emocijos ir jausmai

Emocijos ir jausmai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Emocijos ir jausmai. Emocijų fiziologija. Sužadinimas. Fiziologinės kai kurių emocijų būsenos. Melo nustatymas. Emocijų raiška. Nežodinis bendravimas. Emocijų išgyvenimas. Baimė. Pyktis. Laimė.

Ištrauka

Tikslas – parodyti emocijų ir jausmų reikšmę psichinėje veikloje ir žmogaus gyvenime, išanalizuoti jų formas ir savybes, atskleisti stresinių išgyvenimų specifiką.
Uždaviniai: Apibrėžti emocijas ir jausmus;
Apibūdinti afektus, aistras, stresą;
Aptarti streso atsiradimo veiksnius ir pasireiškimo simptomus;
Aptarti laimės kilmę;
Apibūdinti emocijų fiziologiją.
Paprastai emocijos ir jausmai laikomi sinoniminiais, sutapatinami. Psichologijoje terminas emocijos (lot.išjudinti) suprantamas siaurąja ir plačiąja prasme. Emocijos siaurąja prasme – vitalinio pobūdžio trumpalaikiai biologinių poreikių sukeliami situaciniai išgyvenimai: nepasitenkinimas, alkis, troškulys, baimė ir kt. Emocijos plačiąja prasme apima jausmus.
Jausmai – pastovūs, patvarūs ilgalaikiai išgyvenimai, susiformuojantys santykiuose su kitais žmonėmis ir aplinka. Jausmus lemia pirmiausia kultūriniai ir dvasiniai poreikiai, individo vertybių sistema. Jie susiformuoja per tam tikrą laiką, pvz.:meilė, geranoriškumas, draugiškumas ir kt. Skirtingai nuo pažinimo procesų, jausmai ir emocijos yra ne daiktų ar reiškinių atspindys, o impulsyvi reakcija, išreiškianti individo santykį į jam reikšmingus dalykus.
Emocinės būsenos veikia pažinimą ir veiklą: teigiamos – skatina, palaiko, o neigiamos – slopina. Esant stipriai emocinei įtampai,susijaudinimui, sutrinka protinė veikla, atmintis.
Emocijų ir jausmų kilmė siejama su poreikiais. Siekdami patenkinti poreikius, individai susiduria su informacijos stygiumi, kliūtimis. Tada atsiranda emocijos. Jos signalizuoja apie poreikio pasitenkinimą arba ne. Emocijų išgyvenimas yra susijęs su požievio, hipotaliamo ir smegenų žievės aktyvumu. Žmogų taip pat aktyvina, skatina tikslai, kurie yra reikšmingi, emociškai nuspalvinti.
Emocinis sužadinimas yra kartu ir fizinis sužadinimas. Pavyzdžiui įsivaizduokite kad vėlų vakarą jūs einate tuščia gatve ir jus ima persekioti kas nors. Kai girdite jo žingsnius, jūsų širdis pradeda dažniau plakti, raumenys įsitempia, džiūsta burna. Nelabai pastebimai, tačiau veiklai pasirengia visas organizmas. Tokias reakcijas suaktyvina simpatinė nervų sistema. Pavojui praėjus, suaktyvėja parasimpatinės nervų sistemos centrai, todėl rimstame pamažu. Ilgai trunkanti sužadinimo būsena kenkia organizmui.
Nuo sužadinimo lygio priklauso daug žmogaus veiksmų kuriuos jis ketina daryti. Kai kurių darymui sužadinimas gali padėti, kai kurių – pakenkti. Paprastai veiksmai atliekami geriausiai, kai sužadinimas yra vidutinio stiprio, tačiau jo palankiausias lygis įvairuoja atliekant skirtingas užduotis. Lengvos arba gerai žinomos užduotys geriausiai atliekamos tada, kai sužadinimas gana stiprus – jis stiprina vyraujantį, paprastai teisingą atsaką. Kai užduotys sunkesnes arba nežinomos, palankiausias yr silpnesnis sužadinimas. Todėl bėgikai, kurie atlieka gerai žinomą užduotį, dažniausiai geriausių rezultatų pasiekia per varžybas, nes tuo metu būna labai sužadinti. Tačiau sužadinimas nepadeda krepšininkams, kuriems metant baudas, dėl ypač didelio sužadinimo , kuris būna perpildytoje salėje, veiksmai atliekami šiek tiek prasčiau. Taip pat ir studentai , kurie labai nerimauja per egzaminus, daug blogiau atlieka užduotis nei tie, kurių gabumai tokie pat, bet jei labiau pasitiki savimi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-17
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis16.6 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasZdanytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emocijos ir jausmai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Zdanytė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą