Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Meilė ir draugystė (2)

Meilė ir draugystė (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Meilės samprata. Meilės simboliai. Meilės dievai. Artimo meilė. Nesibaigianti meilė. Meilė vedybiniame gyvenime. Kad meilė neužgestų. Draugų meilė. Draugystė. Dvasinė draugystė.

Ištrauka

Žmogui vystantis, meilės išgyvenimas ir jos raiška keičiasi. Vienaip ją išgyvena kūdikis, kitaip – vaikas, dar kitaip – jaunuolis ir suaugęs asmuo. Jos pradžią žymi jausminio ryšio užmezgimas; tolimesnę eigą – jo plėtojimas, individualizavimas bei įvairių sentimentų – žmonėms, aplinkai, tautai, dievybei – užmezgimas. Šie sentimentai gali būti skirtingi, tačiau juos riša pirminės meilės šaknys, įgytos šeimoje.
Meilė yra apibrėžiama penkeriopai:
Visų pirma tai prisirišimo, atsidavimo kam nors jausmas, pvz.: meilė tėvui, mamai. Tai ankstyvosios vaikystės meilė, patirta šeimoje.
Antra, meilė yra stipraus potraukio prie kitos lyties asmens jausmas. Tai jaunystės išgyvenimas, neapleidžiantis ir suaugusio asmens. Jaunystėje šis jausmas būna labai intensyvus, bet taip pat ir labai trapus, lengvai besikeičiantis į neapykantą, nusivylus kitos lyties asmens abejingumu, nepastovumu, atstūmimu.
Trečia, meilė reprezentuoja kaip meilės objektą kitą asmenį – mylimąjį ar mylimąją, žmoną, vyrą ar vaikus. Tai susikūrusios meilės pasekmė, ryšys, kuris lengvai nenutrūksta, net ir jei mylimas žmogus yra toli nuo mūsų. Mintimis ir jausmais galima bendrauti ir nesusitinkant, ir nekalbant. Nėra lengva ištrinti iš sąmonės ir vaizduotės kada nors mylėto asmens.
Meilė taip pat yra vadinamos vaišės, valgiai ir gėrimai, pateikiami svečiams. Svečių priėmimas atspindi meilę, o jos trūkumas lengvai pajuntamas.
Penkta, meilė – tai potraukis, pamėgimas, linkimas į ką nors, pvz.: meilė tėvynei, muzikai, poezijai ir t.t. Šios meilės rūšys pasireiškia jau vaikystėje, tai gyvenime įgytų meilės sentimentų spektras.
Meilė yra daugiau negu prisirišimo jausmas ar stipraus potraukio pojūtis, daugiau negu išsako visi kiti jos apibūdinimai. Tai egzistencinis vertybės išgyvenimas – konkretaus visuotinio grožio ir gėrio pajautimas.
Graikų klasika sieja grožį ir gėrį (kalos kai agatos – gražus ir geras). Platono idealistinė filosofija meilę suvokia ne pojūčių, bet dvasinio ryšio prasme, kai mylimame asmenyje yra atpažįstamas universalių grožio ir gėrio idėjų pasireiškimas, kaip jų atspindys ar šešėlis. Kalbant apie platoniškąją meilę, galvoje turimas dvasinis bendrumas ir kito asmens aukštas vertinimas, linkint jam sėkmės ir laimės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-09
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis25.44 KB
Autoriusraimonda
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Meile ir draugyste (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą