Išplėstinė paieška
 
 
 

Emocijos ir jausmai (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Emocijų samprata. Psichologija biheivioristo požiūriu. Emocijų fiziologija. Poligrafas. Emocijų raiška. Emocijos ir ligos. Emocijų teorijos. Emocijų klasifikacija. Nuotaika. Afektas. Aistra. Stresas. Frustracija. Emocinės būsenos. Apatija. Skausmas. Nerimas. Agresija. Gėda. Nustebimas. Baimė. Pyktis. Džiaugsmas. Liūdesys. Išvados.

Ištrauka

"Visi mes – savo emocijų įkaitai" – tvirtina Leslie Cameron – Bandler ir Michaelas Lebealu. – "emocijos nuolat užplūsta žmones ir daugelis tampa jų aukomis. Kaip audringos jūros bangos, stiprios emocijos apima ir nuneša tolyn visas mintis, bet kokią patrauklią veiklą".
Įkaitai didžiąją gyvenimo dalį tarnauja emocijoms, kartais net aukodami save ir savo gyvenimą užuot jas įvaldę. Argi tai netiesa? Nuoskaudos, kurių dešimtmečiais negalime paleisti praradimai su kuriais niekaip nenorime susitaikyti, baimės, kurias kasdien glaudžiame savo glėbiuose. Taip ir uždusiname savo laisvę ir laimę.(http://www.femina.lt/)
Kai organizmui trūksta tam tikrų jo gyvybei būtinų sąlygų, jis reikalauja, pavyzdžiui, valgyti - tai yra organizmo poreikiai. Juos nagrinėja psichologijos ir fiziologijos mokslai. Poreikius žmogus pergyvena kaip norus arba potraukius. Priklausomai nuo to, ar poreikiai ir visuomenės keliami reikalavimai patenkinami ar nepatenkinami, atsiranda teigiami arba neigiami pojūčiai. Emocijos – tai daiktų ar reiškinių sukelti malonūs arba nemalonūs pojūčiai. Emocijos ir jausmai – labai svarbi žmogaus psichikos dalis. Emocionalumas yra jautrumas emociogeninėms (emocijas sukeliančioms) situacijoms. Emocionalumą apibūdina emocinio proceso dinamiškumas (eiga ir ekspresija), modalumas (džiaugsmas, pyktis, baimė, liūdesys) ir asmenybės savybės. Emocinių reiškinių intensyvumas nusako emocijų stiprumą (jėgą), o modalumas – atspalvius. Greta stipraus džiaugsmo, triumfo, linksmumo egzistuoja ramus džiaugsmas, graudus džiaugsmas, išgąstingas džiaugsmas ir t.t. Tolygiai skirtingu stiprumu pasižymi ir kito modalumo emocijos, pavyzdžiui stiprus liūdesys, nusiminimas, nerimas ir kt. Dabartinis psichologijos mokslas nurodo esant daugiau kaip 360 emocijų. Sunku jas būtų ir išvardinti, nes kai kurioms net pavadinimų nežinotume. Tačiau psichoterapeutai sutaria, jog visa ši emocijų daugybė atsirado iš keturių pagrindinių emocijų – pykčio, baimės, liūdesio ir džiaugsmo.
Tikslas – supažindinti su "emocijos" sąvoka, kai kurių psichologų požiūriu į emocijas, su emocijų pasireiškimo požymiais, su emocijų poveikiu žmogui bei su kai kuriomis atskiromis emocijomis. Sužinojus apie tai galime suprasti, kaip atpažinti emocijas ir kaip nuo jų išsivaduoti ar bent jau sumažinti ar kitaip paveikti jų pasireiškimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-07
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai11
Dydis33.99 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emocijos ir jausmai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą