Išplėstinė paieška
 
 
 

Emocijos (4)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Emocijų fiziologija. Emocijų raiška. Emocijų išgyvenimas. Emocijų teorijos. Emocijų rūšys. Emocijų reikšmė.

Ištrauka

Emocijos yra žmogaus santykio su pažįstamais daiktais, reiškiniais, kitais žmonėmis ir pačiu savimi išgyvenimai. (1, 96) Psichologinėje literatūroje lietuvių kalba šiam terminui apibūdinti vartojami du terminai: emocijos ir jausmai. Terminas emocijos kartais pavartojamas dviem prasmėmis: plačiąja ir siaurąja. Emocijos plačiąja prasme žymi visus šios rūšies išgyvenimus. Emocijos siaurąja prasme – išgyvenimai, kuriuos sukelia organinių poreikių patenkinimas arba nepatenkinimas bei įvairios paprasčiausios situacijos. (2, 165)
Emocijos – tai pažinimo procesai. Jais žmonės negauna naujos informacijos apie daiktus, reiškinius ar jų savybes, o tik išgyvena tam tikrus santykius su pažįstama tikrove. Žmogus negali būti abejingas aplinkos poveikiams, nes vieni jų padeda patenkinti poreikius, yra naudingi, kiti priešingai, kliudo patenkinti poreikius arba net yra kenksmingi fizinei ir dvasinei žmogaus egzistencijai. Pirmuosius pažindamas žmogus jaučia malonumą, džiaugsmą ir kitas teigiamas emocijas, o antrieji kelia nepasitenkinimą, liūdesį, baimę ir kitus neigiamus išgyvenimus.
Mūsų jausmai būna stiprūs, spontaniški, kartais neužmirštami.kaip jie kyla? Žmogus turbūt yra emocingiausias iš visų būtybių. Palyginti su gyvūnais, mes daug dažniau jaučiame baimę, pyktį, liūdesį, džiaugsmą ir meilę. Niekam nereikia įrodinėti, kad emocijos įvairina mūsų gyvenimą, o stresų metu jos gali būti pražūtingos arba padėti išsigelbėti. Ir vis dėlto – kas yra emocijos, iš ko jos susideda?
Sužadinimas. Emocinis sužadinimas kartu yra ir fizinis sužadinimas. Kai kuriuos fizinius atsakus labai nesunku pastebėti, nes jie labai akivaizdūs. Įsivaizduokite, jog vėlyvą vakarą jūs einate visiškai tuščia gatve ir jus ima persekioti motociklininkas. Kai girdite kaip ūžia motociklo variklis, jūsų širdis ima dažniau plakti, raumenys įsitempia, ima sukti vidurius, džiūsta burna. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-20
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis13.01 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emocijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą