Išplėstinė paieška
 
 
 

Vaikų emocijos

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Emocijų sąvoka. Anatominis ir fiziologinis emocijų pamatas. Individualūs emocijų sferos skirtumai. Vaikų emocijos.

Ištrauka

Emocijos tai yra pyktis, baimė, džiaugsmas. Su šiomis emocijomis susiduriama bendraujant su kitais žmonėmis. Žinoma, kad emociniai išgyvenimai gali kilti ir ne tik dėl išorinių poveikių, ne tik dėl kūno pokyčių, bet ir dėl įvairių samprotavimų, klaidingų arba teisingų išvadų. Įgijus tam tikrą gyvenimiškąjį patyrimą, išorinės aplinkybės, anksčiau kėlusios baimę, praranda savo aktualumą, o kėlusios džiaugsmą- gali žeisti. Tokiais atvejais emocionaliai reaguojama todėl, kad pasikeitė asmenybės požiūris į reiškinius. Išmokstama valdyti emocijas, jas imituoti ir atpažinti pagal išorines apraiškas kituose žmonėse.
Emocijos ir jausmai yra specifinė objektyviosios tikrovės atspindėjimo forma, t.y. skirtingai nuo pažinimo procesų emocijos nėra psichinis daiktinės tikrovės atspindys, jos išreiškia žmogaus santykį su atspindima tikrove.
Emocijos siaurąja prasme gali būti elementarūs išgyvenimai, susiję su pagrindinių biologinių poreikių tenkinimu. Tai taip pat ir trumpalaikiai situaciniai išgyvenimai. Prie šios rūšies emocijų priskiriamas ir emocinis tonas, kurį sukelia pojūčiai, suvokimai, vaizdiniai ar kiti pažinimo procesai.
Emocijos plačiąja prasme, arba jausmai, yra kokybiškai aukštesnė emocinio tikrovės atspindžio forma, būdinga tiktai žmogui, kaip visuomenės nariui.
Emocijas paprastai lydi kai kurie organiniai pakitimai, kurie apima visą organizmą- širdies ir kraujagyslių darbą, kvėpavimo, virškinimo organus, vidines sekrecijos liaukas, skeleto muskulatūrą. Širdies ir kraujagyslių sistemos pokyčius dėl stiprių emocinių išgyvenimų gali pastebėti ir be specialių prietaisų. Stipriai išsigandus- išbąlama, susigėdus- paraustama. Pirmuoju atveju kraujagyslės susitraukia, antruoju- išsiplečia. Įvairiose emocinėse situacijose keičiasi ir širdies veikla: lėtėja arba greitėja jos darbas. Be to, gali pasikeisti ir kvėpavimo greitis bei gylis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-24
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis14.86 KB
AutoriusLigitukass
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku emocijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą