Išplėstinė paieška
 
 
 

Emocijos (6)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Emocijų kilmė. Emocijų raiška. Emocinės būsenos. Emocijų funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Žmogus yra pati emociškiausia būtybė iš visų žemėje egzistuojančių būtybių. Emocijos – tai itin svarbi žmogaus psichikos dalis. Psichologija įvardija esant virš 360 emocijų. Jas būtų net neįmanoma įvardinti, nes kai kurioms iš jų mes paprasčiausiai nežinotumėme pavadinimų. Tačiau yra sutariama, kad ši įvairovė atsirado iš keturių pagrindinių emocijų – pykčio, baimės, liūdesio ir džiaugsmo.
Šio darbo objektas — emocijos. Darbe bus siekiama kuo visapusiškiau aptarti emocijas: jų kilmę, raišką, būsenas ir funkcijas, tam, kad išsiaiškintume jų įvairovę bei reikšmę. Šio tikslo bus siekiama nagrinėjant literatūros šaltinius.
Darbo uždaviniai:
1. Aptarti emocijų kilmę.
2. Išnagrinėti emocijų raišką.
3. Įvardinti emocijų būsenas bei jas aptarti.
4. Išanalizuoti emocijų funkcijas.
Darbas turėtų padėti susigaudyti emocijų įvairovėje, susipažinti su jomis. To reikia, kad kiekvienas suprastų vieną iš svarbesnių savo psichikos dalių — emocionalumą.
Emocija — tai viso organizmo reakcija, kuri pasireiškia fiziologiniu sužadinimu, išraiškos veiksniais bei sąmoningu išgyvenimu.
Emocijų kilmė aiškinama įvairiai. Emocijų kilmės autoriai daugiausiai domisi smegenų požievio funkcijų, vegetacinių procesų tyrimu, kita dalis bando žvelgti giliau — į žmogaus pasąmonę, kai kurie emocijas bando sieti su motyvacija.
Č. Darvinas bandydamas atskleisti biologinę emocijų prigimtį siejo su gyvuliškumu, jo teigimu — psichikai besivystant emocijos turi pradingti. "Emocijos — tai instinktyvių veiksmų rudimentas (palikimas), o emocijų išraiškos — tai buvusių naudingų judesių liekanos" (2, p. 81). Teigiama, kad emocijų sužadinimas veikia kūną nepriklausomai nuo žmogaus valios pastangų. Teigiamų ir neigiamų emocijų išraiškos judesiai yra priešingi, kaip ir pasitenkinimo bei pykčio išraiškos yra priešingos. Pasak Č. Darvino visos emocijos atsirado evoliucijos procese, o išraiška — tai reakcija, kuri kažkada turėjo prisitaikomąją reikšmę.
Kitas požiūris artimas Č. Darvinui, išsakytas V. Džeimso bei K. G. Langės. Jie teigė, kad emocijos kyla iš pakitimų motorinėje sferoje, kitaip tariant jos kyla iš judesio. Pasak jų — fiziologiniai pakitimai yra emocijų šaltinis, bet ne pasekmė. Šie autoriai pažvelgė į emocija iš kitos pusės prieštaraudami to laiko teorijai, kad pirmiausiai atsiranda išorinis dirgiklis ir tik tada kyla emocijos bei fiziologiniai organizmo pokyčiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-19
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.76 KB
AutoriusJulija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emocijos (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą