Išplėstinė paieška
 
 
 

Emocijos ir jų būsenos

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Emocijos. Emocijų raiška. Emocinės būsenos. Emocijos kaip pagrindinės jausminės reakcijos. Emocijų funkcijos. Biologinė ir psichologinė emocijų prasmė. Išvados.

Ištrauka

Ką vadiname, emocija? Kaip atskirti sąvokas: emocija, jausmas, afektas? Kartais afektu vadinama emocijų išraiška, kurią nustato kiti žmonės ir kuri kinta priklausomai nuo išgyvenamos emocijos. Afektą nagrinėjame kaip trumpą ir ryškią emocinę reakciją, turinčią savų ypatumų. Nuotaiką kaip sudėtinę emocijų, kurią jaučia žmogus ir kurią mato aplinkiniai: tai depresija, pyktis, euforija, disforija, ekstazė, gedėjimas. Nuotaiką nagrinėjame kaip ilgalaikę, sąlyginai pastovią psichinę būseną. Jausmai ir emocijos yra sinonimai, tačiau jausmų sąvoka dažniau naudojama apibūdinti taip vadinamus aukštesniuosius jausmus.
Galime teigti, jog emocijos yra tam tikru momentu kylantys išgyvenimai, kurie parodo, kaip žmogus vertina situaciją susijusią su jo poreikių patenkinimu tuo metu. Jie turi tarpusavyje susijusius psichinius, somatinius elgesio komponentus. Todėl labai svarbu mokėti atpažinti savo emocijas ir suprasti, kokią informaciją jos mums perduoda apie mūsų poreikių patenkinimą, aplinkos priėmimą, santykius su kitais žmonėmis.
Kasdieniniame gyvenime nuolat matome, kaip mus supantys žmonės verkia, juokiasi, rodo vienas kitam švelnumą, barasi, liūdi ir džiaugiasi. Matome žmonių emocines būsenas, matome emocijų išraiškas, iš kurių dažniausiai ir sprendžiame apie žmogaus išgyvenimus, jausmus bei troškimus. Emocinė išraiška greta verbalinio žmonių bendravimo, yra svarbiausia priemonė, padedanti žmonėms suprasti vienas kitą. Žmogaus saviraiškos galimybės yra dvejopos: įgimtos ir įgytos. Išreikšti savo emocijas mes stengiamės nuo pat mažumės. Kūdikio verksmas gali ir neturėti konkretaus tikslo – tai tiesiog bendro nepasitenkinimo išraiška. Dažnai vaiko pasakojimas apie įvykius darželyje – padriki tauškalai, nes svarbiausias tikslas yra ne papasakoti, o išsikrauti. Jeigu vyras nusikeikė išmetęs plaktuką, jis tai padarė be jokio tikslo tiesiog susierzinimas prasiveržė į paviršių. Kai moteris plepa telefonu, ji tiesiog mėgina išsklaidyti savo vienatvę. Mus dažnai apima liūdesys, pavydas, džiaugsmas, jaudina naujausios žinios. Pirminis ir primityvus pokalbio tikslas išsakyti savo jausmus, kurių ilgiau nebegalime laikyti savyje. Apie penktus gyvenimo metus mes išmokstame bendrauti kitais tikslais – norėdami ką nors pranešti, siekdami tam tikro tikslo. Šiuo atveju jau mūsų jausmai nėra tokie svarbūs išsakyti, o kartais ir sąmoningai juos slepiame ar nesąmoningai maskuojame. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-30
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis23.08 KB
AutoriusRoberta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emocijos ir ju busenos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą