Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Emocijos. Jų reikšmė bendravime

Emocijos. Jų reikšmė bendravime

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Emocijos. Blogos ir geros emocijos. Emocijos bendravime. Iš ko sužinome apie savo jausmą? Emocijos kaip spalvos. Priežastys, dėl kurių neišreiškiamos emocijos. Trys emocijų komponentai. Emocijų teorijos. Emocijos ir mintys. Emocija kaip motyvas. Išvados.

Ištrauka

Emocijos yra mūsų gyvenimo dalis. Bet kada galime pasakyti: man liūdna ar linksma, baisu ar nuobodu. Kitais žodžiais tariant, mes visada jaučiame kokią nors emociją ar bent jos atgarsį, emocinį toną. Kiekvienas bent kiek mus liečiantis įvykis sukelia emocijas. Kitą vertus, ir jos labai veikia mūsų elgesį, daugiau ar mažiau lemia mūsų gyvenimo įvykius. Toks neatskiriamas emocijų įsipynimas į žmogaus psichinį ar ir fiziologinį gyvenimą turbūt ir lemia tai, kad psichologams jas gana sunku tyrinėti.
Šiame darbe aptarsime priežastis, dėl kurių neišreiškiamos emocijos, kaip atpažinti emocijas, emocijų komponentus, emocijų teorijas, na, žinoma, ir emocijas bendravime.
Mūsų referato tikslas - artimiau susipažinti su emocijomis, jų reikšme mūsų gyvenime, bei panagrinėti kelis pavyzdžius.
Emocijos savo esme yra ne tik subjektyvus išgyvenimas, vertingas žmogui pats savaime, bet ir būsena, formuojanti parengtį veiksmui ir skatinti jam. Emocijų poveikis konstatuojamas fiziologinio sujaudinimo, nerimo, streso, frustacijų, ir motyvacinių procesų tyrimuose.[4;5]
Emocijas dažniausiai galime pamatyti veido išraiškoje. Bet veido išraiška greitai kinta, nes kūno kalboje atsispindi emocijos, kurias žmogus jaučia konkrečios situacijos metu. Jeigu gerai pažinsime veido išraišką, tai jos kitimas leis suprasti, kaip keičiasi mūsų pašnekovo nuotaika bendravimo procese.
Tyrinėtojai nustatė ir patvirtino 6 skirtingas emocines veido išraiškas. Tai buvo džiaugsmas, nuostaba, baimė, liūdesys, pyktis, bjaurėjimasis ir panieka. Kartais veide gali atsispindėti daugiau nei viena emocija, tai yra mišrios emocijos, pasireiškiančios skirtingose veido dalyse. Maloniai nustebinto žmogaus veidas gali išreikšti džiaugsmo ir nustebimo emocijas atvira šypsena ir pakeltais antakiais. Žinia apie blogas ir gąsdinančias naujienas gali būti išreikšta liūdesio ir baimės emociniu deriniu. Mišrios emocijos gali atsirasti veide ir dėl kitų priežasčių tai yra jeigu žmogus stengiasi užmaskuoti emociją po to, kai ji jau buvo išreikšta. Mišrios emocijos taip pat gali reikšti apgavystę arba informacijos nutekėjimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis95.74 KB
AutoriusJustina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. G. Matulienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emocijos. Ju reiksme bendravime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. G. Matulienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą