Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Emocijų reikšmė bendravime

Emocijų reikšmė bendravime

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Kas yra bendravimas? Kam jis reikalingas? Emocijų kilmė, išraiška, būsenos, funkcijos ir jų įvairovė. Emocijų kilmė. Emocijų išraiška. Emocinės būsenos. Emocijų funkcijos. Emocijų įvairovė. Kas yra bendravimas? Ar mes mokame bendrauti ir tinkamai reikšti emocijas? Kuriam iš mūsų sekasi lengviau bendrauti? Ką reiškia emocijos mūsų bendravime? Bendravimo formos. Bendravimo būdai. Bendravimas ir temperamentas. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus ryšys su žmogumi – viena iš didžiausių socialinių vertybių. Be jo neįmanoma jokia visuomenė nei praeityje, nei dabar, nei ateityje. Žmonių tarpusavio bendravimo pobūdis priklauso nuo gyvenimo būdo, atitinkamos orientacijos, charakterių, skonių, interesų, pozicijų bendrumo. Tačiau turbūt pagrindinis dalykas dėl kurio žmonės ieško sau artimų žmonių ir ima su jais bendrauti yra tų žmonių charakteris. Tik dėl savo būdo bruožų žmogus išsirenka vienus ar kitus žmones tam, kad galėtų atvirai ir lengvai su jais bendrauti, kad tai būtų jų charakterį atitinkanti asmenybė, kad skirtingi interesai, pomėgiai nekeltų tarpusavio konfliktų. Bendraujant žmogus išlieja labai daug savo emocijų ir kiekviena asmenybė pagal savo charakterio tipą kiekvienoje situacijoje reiškia skirtingas emocijas. Žinome, kad yra keturi žmogaus charakterio tipai: sangvininkai, flegmatikai, melancholikai ir cholerikai, pagal kuriuos turbūt mes ir turėtume spręsti apie žmogaus bendravimą ir jo emocijas jame. Taip pat svarbu išsiaiškinti ir pačių emocijų kilmę, išraišką, būsenas, funkcijas, jų įvairovę vien tam, kad aiškiau suprastume jų reikšmę bendravime.
Tačiau ar mes iš tiesų tikrai žinome kas ir koks yra tas bendravimas? Ar mes tikrai žinome dėl ko mes bendraujame, dėl ko mums reikia kalbėti, klausyti, būti išklausytam..? Galų gale ar mes mokame bendrauti? Ar mokame savo bendravime nereikšti blogų emocijų, ar mokame užgniaužti pyktį savyje ir ramiai išklausyti kitą, ar mokame dėmesį ne tik parodyti, bet ir jį išreikšti žodžiais?
Bendravimas yra daugialypis reiškinys. Bendravimu vadiname ir daugelį metų trunkančią draugystę, ir susirašinėjimą elektroniniu paštu, ir aktoriaus pasirodymą publikai. Dažnai, turėdami įvairių tikslų, tarpusavyje bendrauja visai nepažįstami žmonės. Dar tik ketindami susitikti su nepažįstamu žmogumi, mes imame svarstyti, koks jis galėtų būti, kokių poelgių galime iš jo tikėtis. Susitikę stengiamės šį vaizdinį patikslinti, papildyti, remdamiesi viskuo, ką matome ir girdime: naujojo pažįstamo išvaizda, elgesiu, kalbos tonu, turiniu ir t. t. Mūsų bendravimo partneris taip pat stengiasi susidaryti nuomonę apie mus, o mes savo ruožtu – padaryti tam tikrą įspūdį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-05
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis23.18 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emociju reiksme bendravime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą