Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimas ir komunikacija, jų funkcijos ir formos

Bendravimas ir komunikacija, jų funkcijos ir formos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Bendravimo apibūdinimas. Verbalinis bendravimas. Neverbalinis bendravimas. Kaip išspręsti bendravimo problemas. Išvados. Testas.

Ištrauka

Projektui pasirinkome šią temą, nes žmogus iš prigimties yra socialinė būtybė. Ką tik gimusiam kūdikiui jau reikia ne tik maisto, šilumos, bet ir aplinkinių dėmesio bei meilės. Sėkmingas bendravimas yra svarbi visaverčio gyvenimo dalis, teigiamų emocijų šaltinis. Gebėjimas bendrauti žymia dalimi lemia sėkmę daugelyje profesinės veiklos sričių. Dažnai jis vertinamas ne mažiau nei dalykinės žinios ir profesiniai įgūdžiai. Pedagogams, prekybininkams, gydytojams bendravimas yra tarsi "darbo įrankis", kurį naudodami jie daro poveikį auklėtiniams, įgyja klientų pasitikėjimą ir kt. Daugelis veiklos sričių mūsų dienomis yra siaurai specializuotos, todėl gerų darbų rezultatų paprastai pasiekia komandos, sudarytos iš skirtingus dalykus išmanančių specialistų. Komandos darbo sėkmė taip pat priklauso nuo jos narių tarpusavio bendravimo. Žmonės vis labiau domisi tuo, dėl šių priežasčių:
1. Kai kurie žmonės metai iš metų ar net visą gyvenimą nesusiformuoja tikrojo tarpasmeninio bendravimo įgūdžių.
2. Žmogus daugiausia laiko (apie 61%) praleidžia bendraudamas.
3. Mes nebendraujame taip gerai, kaip galėtume. Mūsų draugystė, darbas, studijos nukenčia dėl to, kad suklumpame išreikšdami save ir netiksliai suprasdami kitus.
Žmonių daugėja, sugebėjimas bendrauti mažėja. O atrodo turėtų būti atvirkščiai – kuo daugiau žmonių, tuo ir kontaktai turėtų būti dažnesni, Iš tikrųjų mūsų gausėjimas ir to gausėjimo padariniai kaip tik labiausiai ir didina vis labiau pastebimą nūdienos žmonių vienišumą. Žmogaus ryšys su žmogumi – viena iš didžiausių socialinių vertybių. Be to neįmanoma jokia visuomenė nei praeityje, nei dabar, nei ateityje. Žmonių tarpusavio bendravimo pobūdis priklauso nuo gyvenimo būdo, atitinkamos orientacijos, charakterio, skonio, interesų.
Mūsų bendravimas kupinas staigmenų, prieštaravimu, smagių minučių ir konfliktų. Bendravimas atsirado kartu su žmonija, tačiau šio meno dar nesame gerai įvaldę. Bendravimas – tai dviejų arba daugiau žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu perduodam informacija ir pateikiami saugumo, saviraiškos, dominavimo ir kiti poreikiai. Bendravimu vadiname ir daugelį metų trunkančią draugystę, ir susirašinėjimą elektroniniu paštu, ir aktoriaus pasirodymą publikai. Todėl skiriamos įvairios bendravimo rūšys, sudėtinės dalys ir aspektai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-11
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis21.79 KB
Autoriusmarius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasMarija Tanana
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasAgrotechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas ir komunikacija ju funkcijos ir formos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Marija Tanana
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą