Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Neverbalinis bendravimas (3)

Neverbalinis bendravimas (3)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Neverbalinis bendravimas. Veido išraiška. Žvilgsnis. Gestai. Poza. Tarpasmeninė erdvė. Kūno sudėjimas. Prisilietimas. Apranga ir išvaizda. Turimi daiktai. Garsiniai būdai. Bendravimo sistemos. Išvados.

Ištrauka

Didelę įtaką mūsų gyvenime užima bendravimas. Bendraudami mes susipažįstame su įvairiausiais žmonėmis. Bendraudami mes emocijas išreiškiame ne tik žodžiais bet ir kūno judesiais, veido išraiška. Pažiūrėję į žmogų mes galime pasakyti, kada jam linksma ar liūdna. Jei žmogus nusiminęs tai reiškia jam blogai, o jei šypsosi tai reiškia gerai.
Bendraudami su žmogumi daug dėmesio kreipiame į žmogaus išvaizdą: kūno sudėjimą, rūbus, į jo judesius, balso tempą ir garsumą. Tai mums leidžia susidaryti nuomonę apie žmogų su kuriuo bendraujame. Jei suprastume kūno kalba, galėtume daugiau sužinoti apie žmogaus jausmus, jo nuotaika, savijauta.
Sakoma, kad žodine kalba žmogus naudojasi norėdamas nuslėpti savo mintis. Tačiau tai, ką jis nori nuslėpti kalbėdamas, pasako nežodine (neverbaline) arba kūno kalba, nes kiekvieną pasakymą lydi nežodiniai signalai.
Bendravimo būdų yra daug ir įvairių. Dažniausiai kasdieniniame gyvenime minėdami bendravimą, turime galvoje visų pirma bendravimą žodžiais. Jis mums geriausiai žinomas. Tačiau psichologiniai tyrimai parodė, jog įprasto, normalaus pokalbio tarp dviejų žmonių metu tik apie trečdalį informacijos perduodame ir priimame žodžiais, o maždaug du trečdaliai – kitais būdais. Iš jų svarbiausi yra: veido išraiška, akių kontaktas, gestai, poza, tarpasmeninė erdvė, kūno sudėjimas, prisilietimas, apranga bei išvaizda, mūsų turimi daiktai, garsiniai būdai.
Nežodinis (neverbalinis) bendravimas - tai pats paprasčiausias būdas perduoti pasitenkinimą, skausmą, simpatiją ar antipatiją kitam žmogui.
Veido išraiška – tai pats svarbiausias nežodinio bendravimo elementas. Gebėjimas veidu išreikšti stiprias emocijas pagyvina veidą, leidžia jam be žodžių išreikšti mintis. Svarbiausios žmogaus emocijos: laimė (akys ramios, lūpų kampučiai vos vos pakelti ir truputį patraukti atgal); liūdesys (antakiai sutraukti, akys blausios, lūpų kampučiai dažnai šiek tiek nuleisti); nuostaba (pakelti antakiai, akys plačiai atmerktos, lūpų kampučiai nuleisti, lūpos pravertos); pasibjaurėjimas (antakiai nuleisti, nosis sutraukta, apatinė lūpa atsikišusi ir prispausta prie viršutinės); ir baimė (pakelti ir suraukti virš nosies antakiai, plačiai atmerktos akys, lūpų kampučiai nuleisti ir patraukti atgal, burna gali būti pravira). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-17
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis54.38 KB
Autoriusbirutele
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos paslaugų ir verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neverbalinis bendravimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą