Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Neverbalinis bendravimas (2)

Neverbalinis bendravimas (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Kai kurie pagrindiniai gestai ir jų kilmė. Kaip atpažinti melagi? Teritorijos ir zonos. Gražumas ir negražumas. Populiarūs gestai bei veiksmai. Apibendrinimas.

Ištrauka

Albertas Mejerabianas nustatė, kad informacijos perdavimo procese verbalinės priemonės – t.y. vien žodžiai – perduoda tik 7 proc. visos informacijos, garsinės priemonės (tokios kaip balso tonas, intonacijas, garsas) - 38 proc., o neverbalinės priemonės – net 55 proc. Profesorius Berdvislas atliko panašius tyrimus, siekdamas sužinoti, kokią vietą žmonių bendravime užima neverbalinis elgesys. Jis nustatė, kad vidutiniškai žmogus kalba žodžiais tik 10-11 minučių per dieną, ir kad kiekvienas sakinys vidutiniškai skamba ne ilgiau kaip 2,5 sekundes. Jis taip pat atskleidė, kad žodinis bendravimas pokalbyje sudaro mažiau nei 35 proc., o daugiau nei 65 proc. informacijos perduodama per neverbalinius gestus. Dauguma tyrėjų mano, kad verbalinis "kanalas" naudojamas informacijos perdavimui, tuo tarpu neverbalinis apibrėžia tarpasmeninius santykius, o kartais net užima žodinio pranešimo vietą. Dvidešimtojo amžiaus pabaigoje susiformavo nauja socialinių mokslų sritis, kurios tyrinėtojai gali būti vadinami "neverbalistais". Lygiai kaip ornitologas mėgaujasi stebėdamas paukščius ir jų elgesį, taip ir neverbalistas "gardžiuojasi" žmonių vienas kitam siunčiamais signalais.
Neverbaliniai žmonių bendravimo aspektai šiek tiek detaliau imti tyrinėti tik septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Apie neverbalinio bendravimo egzistavimą visuomenė sužinojo tik tuomet, kai 1970 metais Julius Fast’as išleido knygelę apie ,,kūno kalbą", kurioje buvo apibendrinti iki tol biheivioristų atlikti neverbalinio bendravimo tyrimai. Tačiau netgi šiandien dauguma žmonių apie ,,kūno kalbą" nieko nežino, jau nekalbant apie jos vaidmenį ir reikšmę mūsų gyvenime.
Neverbalinio bendravimo įgūdžių ugdymo pradininkai buvo Čarlis Čaplinas ir daugelis kitų žymių begarsių filmų aktorių. Anuometiniuose begarsiuose filmuose neverbalinis bendravimas buvo vienintelė bendravimo forma, suprantama tų filmų žiūrovams. Pagrindinis aktoriaus meistriškumo kriterijus – kiek sėkmingai jam pavyksta gestais bei kitais kūno kalbos elementais perteikti žiūrovams savo bendravimo su partneriais turinį. Kai ėmė populiarėti įgarsinti filmai ir neverbalinio bendravimo įgūdžiai liovėsi buvę išskirtiniu aktoriaus meistriškumo kriterijumi, daugelio begarsių filmų aktorių populiarumas išblėso, o žiūrovų širdis užvaldė žodinio bendravimo meistrai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-08
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis598.8 KB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaKlaipėdos "Varpo" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neverbalinis bendravimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos "Varpo" vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą