Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Neverbalinis bendravimas (4)

Neverbalinis bendravimas (4)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įžanga. Neverbalinis bendravimas. Neverbalinio bendravimo ypatybės. Pagrindinės bendravimo zonos. Deryboms naudojamų gestų reikšmė. Pagrindiniai kūno kalbos aspektai. Neverbalinio bendravimo priemonės. Neverbalinio bendravimo reikšmė atsispindi mūsų kūno elgsenoje. Išvada.

Ištrauka

Bendravimas yra viena iš svarbiausių psichologijos kategorijų. Žmogus tampa asmenybe tik sąveikaudamas ir bendraudamas su kitais žmonėmis. Sakoma , kad žodine kalba naudojasi norėdamas nuslėpti savo mintis. Tačiau tai, ką jis nori nuslėpti kalbėdamas, pasako nežodine (neverbaline kalba) arba kūno kalba, nes kiekvieną pasakymą lydi nežodiniai signalai. Jie tiesiogiai atspindi žmogaus fiziologines reakcijas, todėl yra greitesni už kalbą. Mes kalbame balsu, tačiau bendraujame visu kūnu. (K.Abercrombie)
Specialistai pažymi tokias tris bendravimo rūšis:
1. verbalinis bendravimas (apima žodžių ir jų junginių prasmes);
2. paraverbalinė kalba (apima tariamų žodžių garsumo įvairovę, tylos ir pašnekovo pertraukimo pokalbio metu momentus);
3. neverbalinis bendravimas(tai kūno kalba).
Nežodinio bendravimo elementų tinkamas naudojimas leistų patobulinti socialinio bendravimo įgūdžius, lavinti gebėjimus apibūdinti save, nenaudojant žodžių. Nežodinis (neverbalinis ) bendravimas – tai pats paprasčiausiais būdas perduoti pasitenkinimą, nepasitenkinimą,skausmą, simpatiją ar antipatiją kitam žmogui.
Nežodinis bendravimas arba kūno kalba – tai kūno komunikacijos forma, išreikšta nesąmoningais gestais ir pozomis. Tyrinėtojų nuomone, tai universalesnė kalba, nes net nemokėdami kalbėti, kūno signalų dėka žmogus gebės paaiškinti, kad jis yra alkanas, būdamas bet kuriame pasaulio krašte.
Kūno kalba išreiškiama daugiau nei pasakoma žodžiais, todėl turėtume gerai žinoti elementus,nes, būdami svarbūs tiek dalykiniame, tiek tarpasmeniniame bendravime, jie gali pasitarnauti bendravimo procesui, o kartais ir atvirkščiai– sumenkinti jį arba įnešti dviprasmiškumą.
Žmogaus socialinės raidos procese nežodinio bendravimo repertuaras pasipildo mimika, gestais, kūno laikysena, o taip pat smulkesniais bendravimo akcentais, iš kurių kiekvienas atlieka tam tikrą vaidmenį ir gali paveikti žmonių tarpusavio santykius. Veido išraiška, kūno sudėjimas, fizinis patrauklumas,judesiai bei gestai, netgi įvairūs aksesuarai – aukštakulniai bateliai,kaklaraištis,kosmetika, akiniai,skarelė,šukuosena drauge sudėjus sudaro bendrą žmogaus išvaizdą ir siunčia vienokius ar kitokius signalus į aplinką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-03
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis19.8 KB
Autoriusdaiva
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasG.Šlapkauskienė
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasP. Vileišio geležinkelio transporto fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neverbalinis bendravimas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija
  • G.Šlapkauskienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą