Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimas su skirtingo charakterio ir temperamento žmonėmis

Bendravimas su skirtingo charakterio ir temperamento žmonėmis

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Bendravimas ir individualūs skirtumai. Bendravimas ir temperamentas. Kaip bendrauja ekstravertai ir intravertai. Bendravimas su "sunkiais" žmonėmis. Bendravimas ir savigarba. Išvados.

Ištrauka

Jei bendravimas yra dviejų ar daugiau žmonių tarpusavio sąveika, tai ją didele dalimi įtakoja bendraujančių žmonių asmeninės savybės. Tų savybių deriniai ir visuma apibūdina žmogų, kaip unikalią asmenybę. Šiuolaikinėje psichologijoje esti įvairių požiūrių į tai, kas tų savybių visumoje vaidina svarbiausią vaidmenį. Žinia, kiekvienos psichologijos krypties atstovas pateiktų savo atsakymą. Mes sustosime prie kelių pagrindinių asmenybės savybių ir pažiūrėsime, kaip jos siejasi su konkretaus žmogaus bendravimo ypatumais. Beje, reikia pažymėti, kad ta sąsaja abipusė: daugelio asmenybės savybių atsiradimas bei raiška priklauso nuo to, kaip ir kiek su tuo žmogumi buvo bendraujama vaikystėje. Bendravimas, kaip ir pats asmuo, kinta, nes žmogaus lemtis – augti ir bręsti taip nepaliaujamai, kaip nepaliaujamai kinta jo kūnas bei fizinė aplinka. Svarbiausia yra tai, kad pastarųjų kitimui žmogus turi palyginti nedidelės įtakos (dar nėra atrasta amžinos jaunystės eliksyro), bet psichologinė branda ir jaunystė (taip, taip!) yra paties žmogaus pastangų rezultatas.
Daugiau kaip prieš 2000 metų antikinės Graikijos gydytojas Hipokratas išskyrė keturis pagrindinius žmonių tipus, lemiančius žmonių elgesį ir santykius su kitais: cholerikas, sangvinikas, flegmatikas ir melancholikas. Šis skirstymas yra išlikęs iki šių dienų. Dabar manoma, kad temperamento tipą lemia įgimtos centrinės nervų sistemos savybės. Būtent jos ir nusprendžia, kokio temperamento yra konkretus žmogus. Temperamentas yra įgimtas ir jo tipas nekinta per visą žmogaus gyvenimą. Jis ryškiausiai atsiskleidžia ankstyvojoje vaikystėje, kai jo dar neužgožia aplinkos poveikis, taip pat stresinėse situacijose, kuriose elgsena mažiausiai susijusi su patyrimu, ir naujoje aplinkoje, palankioje žmogaus individualumo pasireiškimui. Tyrimais nustatyta, kad sangviniko ar melancholiko tipui priklauso maždaug 34 proc., o melancholiko ir choleriko – po 16 proc. žmonių. Temperamento pagrindu formuojasi kitos žmogaus savybės, pvz., charakteris.
Panagrinėkime, kaip temperamentas veikia mūsų bendravimą.
Cholerikas – tai žmogus, kuris yra labai aktyvus, ir jo energingumas liejasi per kraštus. Atpažinti tokį žmogų bendraudami galime iš jo greitos ir garsios kalbos, įtaigios gestikuliacijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-19
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis24.06 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasM. Tanana
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasAgrotechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas su skirtingo charakterio ir temperamento zmonemis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • M. Tanana
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą