Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Bendravimas ir temperamentas

Bendravimas ir temperamentas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Temperamentas. Asmenybių tipai pagal Karlą Gustavą Jungą. Temperamentas ir charakteris. Cholerikas. Sangvinikas. Melancholikas. Flegmatikas. Bendravimas su sunkiais žmonėmis. Perlsas.

Ištrauka

Temperamentas - įgimtos centrinės nervų sistemos ypatybės, nuo kurių priklauso bendras žmogaus aktyvumas , motorika ir emocingumas.
 Bendras žmogaus aktyvumas pasireiškia kaip asmenybės tendencija išreikšti save, aktyviai panaudoti ir keisti aplinką. Šiuo požiūriu vieni žmonės yra inertiški, pasyvūs, stebintys iš šalies (kraštutinis variantas), kiti, pirmųjų priešingybė, - aktyvūs veikėjai, norintys viską patys sužinoti, visur dalyvauti ir ką tik įmanoma pakeisti. Psichologijoje asmenybės aktyvumo šaltiniu laikomi poreikiai.
Motorika – žmogaus judesiai. Ji labai priklauso nuo bendro žmogaus aktyvumo. Pvz., sunku įsivaizduoti, kad lėtas, inertiškas žmogus būtų labai gyvų, enrgingų judesių. Arba aktyvų žmogų labai ramų ir visada atsipalaidavusį. Tačiau kartais galima ir apsirikti. Pvz., energingas, aktyvus žmogus gali būti išmokęs išoriškai būti ramus ir atsipalaidavęs.
Žmogaus emocingumas prikaluso nuo emocinio jautrumo, impulsyvumo ir emocijų nepastovumo. Vieni žmonės labai greitai ir stipriai reaguoja į naujus įspūdžius, tačiau tie įspūdžiai gana greitai išdyla, kiti reaguoja lėčiau, bet įspūdžiai ilgiau išlieka ar nuodugniau apsvarstomi. Tai ir yra emocinis jautrumas. Linkimas greitai veikti, paskatintam tik emocijos, nesusimąstant apie to veiksmo prasmę ir pasekmes, - tai impulsyvumas. Jo lygis priklauso nuo greičio, per kurį emocija tampa veiklos motyvu. Emociniu nepastovumu vadinama lengva emocijų kaita.

Temperamentu žmonės domisi nuo seno. Žodis "temperamentas" reiškia "dalių santykį", proporcijas. Mat senovės mokslininkas Hipokratas manė, kad temperamentas priklauso nuo žmogaus organizme esančių skysčių (kraujo, tulžies, gleivių) santykio. Žmogaus, kurio organizmo skysčių sudėtyje vyravo kraujas (lotynų kalbos žodis "sanquis"), temperamentas buvo pavadintas sangviniškuoju. Mišinys, kuriame vyravo gleivės (graikų kalbos žodis "flegma"), pavadintas flegmatiškuoju temperamentu. Organizme vyraujant geltonajai tulžiai (graikų kalbos žodis "chole"), turėsime choleriškąjį temperamentą, o vyraujant juodajai tulžiai (iš graikų kalbos žodžio "melaina chole") – melancholiškąjį temperamentą.
Suprantama, ši antikinio mokslo sudaryta temperamentų klasifikacija nepaaiškina temperamentų pagrindo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-08
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.62 KB
Autoriussimbulka
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasK. Raškaitė
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas ir temperamentas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-10-11 IP: 78.60.105.4
    popo sako

    geras darbas...

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 1 Klasė/kursas
  • K. Raškaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą