Išplėstinė paieška
 
 
 

Savigarba

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Savigarbos samprata ir jos vystymasis. Savigarbos samprata. Savigarbos vystymasis. Savęs vertinimas. Savęs vertinimo turinys ir lygiai. Pasitikėjimo savimi ir savosios vertės jausmo stiprinimas. Išvados.

Ištrauka

Sakoma, kad kiekvienas turi išsikovoti savo vietą po saule. Ir tikrai taip, nes šiandieniniame gyvenime žmogus privalo būti kovotoju, – pirmiausia – už save, savo artimuosius, šeimą, draugus. O norint kovoti, eiti už kitus, reikia būti ypač stipriam. Ne fiziškai. Reikia būti stipriam dvasiškai ir psichologiškai. Reikia teisingai suvokti save – kaip jautiesi, apie ką galvoji ir ko sieki. Kuo daugiau sau skirsime teigiamų charakteristikų, tuo geriau vertinsime save.
Tačiau vien galvoti, kad esi geras, neužtenka. Be to, ne kiekvienas nuoširdžiai priima save tokį, koks jis yra. Savęs priėmimas – tai tarsi žvilgsnis į save: koks esu, kokie mano jausmai, mintys, kada klystu. Gyvenimas nuolat kelia žmogui naujus reikalavimus, ir, norint prisitaikyti, jis turi pasitikėti, kad gali kažką padaryti. Teigiamas savęs vertinimas leidžia padaryti labai daug. Žinoma, puikus savęs vertinimas negarantuoja absoliučios sėkmės gyvenime, tačiau suteikia gerą savijautą.
Teigimas savęs vertinimas mokslinėje literatūroje yra tapatinamas su savigarba. Savigarba yra tarsi vertė, kurią sau suteikia žmogus. Aukštą savigarbą turintis vertina viską taip, kaip yra iš tikrųjų.


Savarankiško darbo tikslas:
atskleisti, kad savosios vertės suvokimas yra itin svarbi asmenybės charakteristika ir reguliuoja žmogaus elgesį įvairiausiose gyvenimo srityse.
Uždaviniai:
• Susipažinti su savigarbos samprata bei jos vystymusi;
• Apžvelgti, kokie yra savęs vertinimo lygiai;
• Aptarti, kaip stiprinti pasitikėjimą savimi ir savosios vertės jausmą.
Metodai:
Mokslinės literatūros analizė.

Savigarbos sąvoka psichologinėje literatūroje aprašoma labai įvairiai. Terminai "savęs vertinimas" bei "savigarba" psichologinėje literatūroje lietuvių kalba dažnai vartojami kaip sinonimai. Greta savigarbos termino, norėdami perteikti įvairiausius minčių ir jausmų apie save niuansus, " skirtingi autoriai vartoja tokias sąvokas: "savęs vertinimas", "požiūris į save", "savimonė", "Aš vaizdas", "Aš efektyvumas" ir pan. (Valickas G.,1997, p. 148). Be to, vienais atvejais šios sąvokos vartojamos kaip sinonimai, kitais - joms teikiama skirtinga prasmė. G.Valickas (1991) teigimu, vieningos savigarbos sąvokos interpretacijos nebuvimas, terminų gausa bei jų vartojimas nevienoda prasme, sukuria tam tikrą painiavą mokslinėje literatūroje ir gali sukelti įvairius nesusipratimus. Kadangi iki šiol dar nėra suformuluota universalaus visiems priimtino savigarbos apibrėžimo, todėl labai svarbu apžvelgti labiausiai paplitusius šios sąvokos interpretacijos būdus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-16
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis18.11 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai1998 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savigarba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 1998 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą