Išplėstinė paieška
 
 
 

Pasitikėjimas savimi

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Nepasitikėjimas savimi. Veiksniai lemiantys žmogaus nepasitikėjimą savimi. Tėvai. Aplinka. Charakteris. Nesėkmingos pastangos. Pasitikėjimas savimi. Kodėl jis svarbus? Nepasitikinčio savimi žmogaus savybės ir elgesys. Kaip įgyti pasitikėjimą savimi? Nuo ko pradėti? Išmokite mylėti save. Santykių vaidmuo. Nevenkite ginčo, jei jis išvaduoja jus nuo sunkumų. Kaip priimti teisingą sprendimą. Nesakykite: "aš negaliu", kol tikrai to nežinote. Nebijokite klaidų. Atsikratykite kaltės jausmo. Išmokite pasakyti "ne". Įveikite baimes. Išvados.

Ištrauka

Pasitikėjimas savimi – visų trokštama savybė. Ją sunku išsiugdyti ir lengva prarasti. Patyrę nesėkmę, žmonės ima abejoti savimi, kankinasi, kad nieko nesugeba. Tačiau reikia ir toliau gyventi ir gyventi ne šiaip, o gyventi sėkmingai: išsivaduoti iš sąstingio, atsikratyti baimių, išmokti prašyti, laikytis teigiamų minčių, gausinti energijos šaltinius, keisti mąstymą, o svarbiausia – išsiugdyti ir stiprinti savikliovą. Bet kaip tai padaryti? Kaip įgyti pasitikėjimą savimi? Kuo jis svarbus žmogui? Kas lemia jo nebuvimą? Atsakymus į šiuos ir dar daugelį klausimų susijusių su šia tema rasite šiame kursiniame darbe, kurio tema – kaip įgyti pasitikėjimą savimi.
Kursinio darbo aktualumas. Žmogui labai svarbu surasti teisingą santykį su savimi, realiai suvokti savo sugebėjimus ir galimybes, teigiamybes ir trūkumus, dorybes ir ydas. Nuo to, kaip jis pažįsta ir vertina save, priklauso gyvenimo sėkmė ir kokybė. Pasitikėjimas savimi – tai santykis su pačiu savimi, sukuriamas savęs vertinimo procese. Priklausomai nuo to, kaip žmogus vertina save, pasitikėjimas savimi gali būti didesnis arba mažesnis, realus arba nerealus. Pasitikėjimas savimi – tai viską nugalinti jėga. Tik savimi pasitikintis žmogus pasiekia savo užsibrėžtą tikslą, nugali visas gyvenime atsirandančias kliūtis. Tai savotiškas kelias į pasisekimą, į laimę ir gyvenimo sėkmę. Todėl pasitikėjimo savimi tema yra labai aktuali visiems tiek teoriniu, tiek praktiniu požiūriu.
Kursinio darbo tikslas. Išanalizavus pasitikėjimo savimi svarbą ir nepasitikėjimo savimi atsiradimo priežastis, nustatyti, kokiu būdu galima įgyti pasitikėjimą savimi.
Kursinio darbo uždaviniai. 1. Mokslinės ir metodinės literatūros analizė. 2. Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto ekonomikos specialybės pirmakursių studentų anketavimas ir jų savikliovos lygio analizavimas.
Tyrimo metodai. Sudarius tinkamą anketą apklausti Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto ekonomikos specialybės pirmakursius studentus.
Literatūros šaltinių pasirinkimas. Kursiniame darbe buvo panaudota mokslinė, metodinė ir grožinė literatūra. Literatūros atrankos kriterijai: literatūra pasirinkta pagal joje pateikiamos medžiagos ryšį su kursinio darbo tema.
Kursinio darbo temų apribojimas. Šiame darbe nebus per daug gilinamasi į kurią nors pasitikėjimo savimi panaudojimo sritį, nes tai labiau apibendrinantis savikliovos ugdymo būdų analizavimas. Taip pat bus atliktas anketavimas.
Kursinio darbo rezultatai. Atlikus mokslinės ir metodinės literatūros analizę, paaiškėjo, jog be pasitikėjimo savimi žmogui daug sunkiau ką nors pasiekti bet kurioje veiklos srityje. Darbo rezultatus būtų galima panaudoti skatinant darbuotojų, mokinių, studentų ir kitų žmonių pasitikėjimo jausmą, jų ryžtą, norą siekti geriausio ir svarbiausia – buvimą savimi.
Kursinio darbo išvados. 1. Pasitikėjimas savimi yra labai svarbus sėkmingo gyvenimo veiksnys. 3. Žmonės, kurie nepasitiki savimi, gyvena nepilnavertį gyvenimą. 4.Pasitikėjimą savimi būtina ugdyti ir stiprinti. 5. Pasitikėjimui įgyti yra labai daug efektyvių būdų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-29
DalykasAsmenybės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai18
Dydis85.6 KB
AutoriusGiedrė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJuozaitienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasitikejimas savimi [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Juozaitienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą