Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kognityvinė psichologija>Mąstymo reikšmė, rūšys, operacijos, formos bei mąstymo sutrikimai ir lavinimas

Mąstymo reikšmė, rūšys, operacijos, formos bei mąstymo sutrikimai ir lavinimas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Mąstymo psichologija. Mąstymo turinys ir mąstymo formos. Pagrindinės mąstymo formos. Sprendimas. Protavimas. Mąstymas- tai pažinomo procesas. Pagrindinės mąstymo operacijos. Mąstymo rūšys. Individualūs mąstymo skirtumai. Patologinio mąstymo bruožai. Mąstymo ypatybės. Mąstymo ir kalbėjimo rūšys. Išvados.

Ištrauka

Mąstymas- tai psichinis procesas, kurio produktas- netiesioginis, apibendrintas pasaulio vaizdas žmogaus smegenyse.
"Norėdamas sužinoti, koks oras lauke, galiu išeiti iš kambario ir veido, rankų, viso kūno oda betarpiškai pajusti, ar šiandien šilta, ar šalta. Tai- tiesioginio, betarpiško aplinkos pažinimo pojūčiais ir suvokimu būdas. Tačiau atsakyti į šį klausimą galime ir neišėję iš kambario. Antai, pažiūrėję į termometrą, pakabintą lango išorėje, sužinome, kad lauke šalta. Pamatęs smarkiai siūbuojančias medžių viršūnes, žmogus teisingai nutars, kad šiandien vėjuota"
Įvairiausiais jutimais gaunama informacija jungiama su jau atmintyje esančia, mintyse nagrinėjama, pertvarkoma, lyginama informacija, nustatomi atskirų faktų tarpusavio ryšiai, vienų reiškinių priklausomybė nuo kitų, jų nesuderinamumas ir t.t. Tokie sudėtingi psichikos procesai vadinami mąstymu.
Šiame darbe išnagrinėsiu mąstymo reikšmę, rūšis, operacijas, formas bei mąstymo sutrikimus ir lavinimą.
Mąstymo psichologija- viena iš labiausiai išvystytų psichologijos mokslo sričių. Visais laikais mąstymas buvo viena iš pagrindinių skirtingų psichologijos mokyklų tiriamų problemų. Mąstymą psichologija tiria kaip psichinį procesą, kaip pažinimo veiklą, rūšiuoja pagal apibendrinimo lygį, adekvatumą tikrovei. Psichologija tiria visas mąstymo rūšis ir formas, todėl ją domina ir vaiko mąstymo ypatumai, ir genijaus samprotavimas, ir psichinėmis ligomis sergančio ar sutrikusio intelekto žmogaus mąstymas.
Mąstymo psichologija tiria tai, kaip, kokiomis kategorijomis, operacijomis, formomis mąsto žmogus, subjektas.
Mąstymas skirtingai nuo pojūčių ir suvokimų, atspindi ne atskirus daiktus, jų savybes, ypatumus, bet reiškinių esmę, vidinius ryšius, funkcijas, priklausomybes, vystymosi dėsningumus ir pan.
Mąstymas dažnai traktuojamas kaip perėjimas nuo nežinomo prie žinomo, nuo nesuprantamo iki suprantamo. Kartais pamirštama antroji jo pusė, susijusi su priešingos krypties judėjimu: nuo aiškaus iki neaiškaus, suprantamo iki nesuprantamo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-12
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis22.92 KB
Autoriusiveta
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasE. Vaišnoraitė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mastymo reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • E. Vaišnoraitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą