Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Pozityvus mąstymas – geros savijautos garantas

Pozityvus mąstymas – geros savijautos garantas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įžanga. Du požiūriai į pasaulį: pesimizmas ir optimizmas. Išmoktas bejėgiškumas. Kognityvinė terapija. Kaip tapti optimistu? Išvados.

Ištrauka

Skirtingai nuo gyvūnų žmogus suvokia ir pažįsta ne tik jį supantį pasaulį bet ir pats save.Šis gebėjimas suvokti ir pažinti save ir savo vidinį pasaulį vadinamas savimone.Galima sakyti ,kad tai sąmonės dalis ,nukreipta nuo išorinio pasaulio į mūsų AŠ ,t.y.apimanti savęs įsisąmoninimą.Mūsų savimonę sudaro žinios apie save ir savęs vertinimas.Nepakankams savęs vertinimas ir pesimistiškas mąstymas yra didelė problema ,dėl kurios į psichologus kreipiasi daugybė žmonių.Tokie žmonės dažnai serga depresija ,jų socialiniai ryšiai blogesni ir jie nuolat kenčia ne dėl to,kad dažnai pakliūva į blogas situacijas,o todėl ,kad negatyviai žvelgia į jas ir jas vertina.Mokslininkai įsitikinę ,kad šį požiūrį galima pakeisti.


Mokslininkai įsitikinę, kad gyvenimas daugiau šansų suteikia optimistams. Jie mokosi geriau,lengviau kyla karjeros laiptais,turi daugiau draugų,yra sveikesni.. Riba tarp šių dviejų tipų mokslininkai laiko tokį asmenybės bruožą, kaip " sugebėjimas neprarasti vilties ". Pesimizmas - įgyta psichikos reakcija, tam tikras kenksmingas mąstymo įprotis. Pesimizmas pavojingas, nes jis griauna asmenybę, darydamas žmogų silpnesnį ir netgi blogesnį, negu jis galėtų tapti.
Pesimizmo formavimosi mechanizmas iki galo dar neištirtas. Tačiau mokslininkai laikosi vieningos nuomonės, kad jo šaknų reikėtų ieškoti dar vaikystėje. Mylimo žmogaus mirtis, jausmų ir troškimų užgniaužimas, perdėtas mokytojų griežtumas ir reiklumas - visa tai jau ankstyvoje jaunystėje gali suformuoti pesimistinį požiūrį į gyvenimą. Viltis - tai valia siekiant tikslo ir kelio į jį ieškojimas. Praradęs viltį pesimistas praranda tikėjimą, kad jo sąmoninga veikla gali duoti laukiamą rezultatą. Psichologai teigia, kad pesimizmo, kaip ir bet kokio ydingo įpročio, galima atsisakyti. Svarbiausia tai, kaip mes paaiškinsime savo nesėkmių ir nemalonumų priežastis. Pesimistai savo nesėkmių ir nemalonumų nesąmoningai ieško savo elgesy ir lemtingai susiklosčiusiose aplinkybėse. Optimistai nekankina savęs savigrauža. Viltis gimdo tikėjimą, kad išeitį galima rasti.Tai suteikia jėgų ir priverčia ieškoti problemos sprendimo.
Amerikiečių tyrinėtojai priėjo išvadą, kad studentai optimistai mokosi geriau net už aukštesnio intelekto studentus pesimistus. Optimistai lengviau daro karjerą, nes emociškai tam nusiteikę ir ne taip skausmingai išgyvena nesėkmes. Optimistai nepaprastai patrauklūs kitiems. Pesimistai sutelkia dėmesį į save ir savo problemas, izoliuojasi ir įsijaučia į niūrų narcizizmą. O optimistai atviri supančiam pasauliui, jie sugeba nustumti savąsias problemas tam kad išgirstų svetimas. Ir todėl jie turi daugybę draugų ir pažįstamų, pasiryžusių paremti ir pagelbėti sunkią akimirką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-21
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.03 KB
Autoriusaušra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pozityvus mastymas - geros savijautos garantas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą