Išplėstinė paieška
 
 
 

Mąstymo psichologija

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Mąstymo samprata istorijoje. Froido teorija. Piaget mąstymo psichologijos teorija. Mąstymo ir jutimų sąveika. Mąstymo procesas. Mąstymo rūšys ir operacijos. Mąstymo klaidos. Išvados.

Ištrauka

Mąstymo psichologija tiria, kaip ir kokių operacijų pagalba mąsto kiekvienas individas. Mąstymas yra analizuojamas nuo neatmenamų laikų. Tai - pagrindinė ir viena svarbiausių psichologijos mokslo sričių, kuri visą laiką bus aktuali. Kiek žmogaus proto galia gali ir dėl kokių priežasčių atsiranda vieni ar kiti mąstymo sutrikimai. Keliami tokie klausimai: ar jau yra išnaudota visa mąstymo galia, ar mąstymas įgimtas, ar formuojamas, ar mąstymui turi įtakos kitos kultūros ir civilizacija ir t.t. Į kai kuriuos žmogus mano radęs atsakymą, bet, kaip žinome, niekada negali būti visiškai vieningos tiesos, nes būtinai atsiras ta tiesa, kuri paneigs prieš tai buvusią.
Darbe analizuojamos svarbiausios mąstymo psichologijos teorijos, davusios pagrindą visai mąstymo psichologijai, tai - Z. Froido ir J. Piaget teorijos. Froidas mąstymą grindė remdamasis motyvacija, kuri pasireiškia seksualumu ir agresija, tačiau tai - užslėptos, žmogaus pasąmonėje egzistuojančios formos. Anot Froido, nieko žmogus negali sugalvoti atsitiktinai, nes viskas yra užfiksuota pasąmonėje. Žmogus negali pasakyti atsitiktinio žodžio, nes ištartas žodis yra pasąmonės reiškinys. Žmogus negali kontroliuoti savo pasąmonės, ji išlenda per sapnus ir riktus.
J. Piaget teigia, kad mąstymas yra grynai biologinis bei formuojasi su žmogaus brendimu jam esant civilizacijoje, bendraujant su kitais žmonėmis. Dėl šios priežasties žmogus, augęs laukinėje gamtoje, kur nėra kitų žmonių, niekada nesugebės savarankiškai mąstyti. Mąstytojas išskiria keturias pagrindines mąstymą įtakojančias funkcijas: biologinis brendimas, aktyvumas, socialinis patyrimas ir pusiausvyra.
Darbe taip pat nagrinėjama, kuo jutimai įtakoja mąstymą. Iškeliama idėja, kad vien jutimų nepakanka paaiškinti mąstymui, tačiau jutimai - neatsiejama mąstymo dalis. Analizuojant mąstymo procesą svarbiausiais akcentais išskiriami problemos sprendimai ir jų būdai, nes tik spręsdamas problemas žmogus tobulina savo mąstymą bei pažįsta daugelį dalykų.
Darbe nagrinėjamos ir pagrindinės mąstymo operacijos: analizavimas, sintetinimas, palyginimas, apibendrinimas, abstrahavimas. Paaiškinama jų įtaka žmogaus mąstymui.
Svarbiausios mąstymo klaidos - nekritinis, šabloniškas ir sinkretiškas mąstymai. Darbe paaiškinama, kodėl tokios klaidos gali būti išsprendžiamos pačio žmogaus. Vis dėlto jose dažnai slypi ir patologinės mąstymo klaidos, kurios gali sukelti rimtas psichologines ligas.
Darbo tikslas – išanalizuoti pagrindines mąstymo psichologijos teorijas, mąstymo procesą, operacijas ir pagrindinius sutrikimus.
Uždaviniai:
remiantis moksline literatūra apžvelgti pagrindines mąstymo psichologijos teorijas;
išanalizuoti pagrindinius mąstymo sutrikimus;
išnagrinėti mąstymo procesą ir pagrindines operacijas;
išanalizuoti mąstymo ir jutimų sąveiką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-06
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis29.21 KB
AutoriusDonPet
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. Loreta Gustainienė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mastymo psichologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. dr. Loreta Gustainienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą