Išplėstinė paieška
 
 
 

Nerimas (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Nerimas, kaip emocinė būsena. Biologiniai nerimo veiksniai. Nerimas psichologiniu požiūriu. Socialiniai nerimo aspektai. Nerimo sukeliamos pasekmės. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Nerimo problema yra viena iš aktualiausių problemų šiuolaikinėje psichologijoje. Tam įtakos turi didėjantis skaičius žmonių, kurie skundžiasi nerimastingumu, nepasitikėjimu savimi, emocinių nestabilumu. Tam tikras nerimas yra visą laiką, kai žmogus yra budrus.
Kartais nerimas suaktyvėja ir nedingsta, tampa labai stiprus ir jaučiamas visada, o tai trukdo normaliai žmogaus veiklai. Jis pasireiškia kasdieniniu nerimu ir rūpesčiu dėl įvairiausių įvykių ir reiškinių. Ši emocija šalia negatyvių išgyvenimų užima ypatingą vietą, nes tampa dažna sumažėjusio darbingumo, veiklos produktyvumo ir problemų bendravime priežastimi. Todėl žmogus, linkęs į padidėjusį nerimastingumą, dažnai susiduria ne tik su psichologinėmis problemomis, bet ir su įvairiomis somatinėmis ligomis.
Išsiaiškinti su nerimo fenomenu, o taip pat, su jo atsiradimo priežastimi yra ganėtinai sunku. Nerimas yra analizuojamas ir aprašomas pagal du lygius:
- kaip emocinė žmogaus būsena, laikinas emocinis procesas, kurio intensyvumas tam pačiam žmogui gali keistis. Tai sąmoningai suvokiamas subjektyvus grėsmės pojūtis.
- Kaip asmenybės bruožas (nerimastingumas), stabilus individo polinkis išgyventi nerimą tam tikru intensyvumu.
Sunerimę, mes kaip taisyklė, išgyvename ne vieną emociją, o tam tikrą įvairių emocijų kombinaciją, iš kurių kiekviena įtakoja mūsų socialinius tarpusavio santykius, mūsų fizinę savijautą, mūsų mąstymą, elgesį bei suvokimą. Tačiau nerimo būsena kiekvienam žmogui gali pasireikšti skirtingomis emocijomis. Viena pagrindinių emocijų subjektyviame nerimo išgyvenime yra baimė. Nors teoriškai baimė ir nerimas yra skirtingi, tačiau šios dvi emocijos neatskirtos viena nuo kitos.
Šio darbo tikslas: aprašyti nerimą kaip emociją; išskirti teorinius nerimo biologinius, psichologinius ir socialinius mechanizmus.
Uždaviniai: išanalizuoti teorinius nerimo modelius; išskirti pagrindinius nerimo pasireiškimo aspektus; apibendrinti išdėstytą medžiagą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-11
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.12 KB
Autoriusjolita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nerimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą