Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Kaip stiprinti pasitikėjimą savimi ir išlaikyti dvasinę pusiausvyrą

Kaip stiprinti pasitikėjimą savimi ir išlaikyti dvasinę pusiausvyrą

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Savigarbos esmė. Imkimės veikti. Gausinkime energijos išteklius. Kaupkime pasitikėjimo atsargas. Atsikratykime baimės. Rašykite savo sėkmės žurnalą. Kurkime gerus santykius. Geros psichologinės sveikatos priesakai. Aromaterapinis masažas. Išvados.

Ištrauka

Nepakankamas savęs vertinimas ir nepasitikėjimas savimi – tai problema, dėl kurios į psichologus kreipiasi nemažai žmonių. Amerikiečių psichologai Š.Bauer ir G. Baueris mano, kad pasitikėjimas savimi yra išmokto savęs vertinimo ir tam tikrų bendravimo įgūdžių visuma. Vadinasi, jį galima stiprinti. Tačiau neverta laukti burtininko, kuris padovanos mums savosios vertės jausmą ir pasitikėjimą savimi. Šio jausmo neišugdysime be savo paties pastangų.
Pasitikėjimas savimi – tai požiūris, kuris leidžia žmogui susidaryti pozityvų, bet kartu ir realistišką savęs ir savo situacijos vaizdą. Savimi pasitikintys žmonės tiki savo galimybėmis, jaučia, kad gali kontroliuoti savo gyvenimą ir gali pasiekti to, ko nori.
Tačiau tai dar nereiškia, kad savimi pasitikintys individai gali sugebėti viską. Paprastai tokių žmonių lūkesčiai yra realistiški. Net jei dalis jų vilčių neišsipildo, jie išlieka pozityvūs ir priima save teigiamai.
Nepasitikintys savimi žmonės labai priklauso nuo aplinkinių įvertinimo. Jie nelinkę rizikuoti, nes bijo nesėkmės. Kadangi jie apskritai nesitiki, kad jiems pavyks, dažnai pasiduoda blogai nuotaikai, linkę ignoruoti jiems sakomus komplimentus. Ir priešingai, pasitikintys savimi gali rizikuoti neįtikti kitiems, nes jie tiesiog pasitiki savo jėgomis. Jie linkę priimti save ir nemano, jog turi tik prisitaikyti, kad būtų priimti kitų.
Pasitikėjimas savimi yra vienas svarbiausių socialinių įgūdžių, suteikiantis žmogui psichologinio stabilumo, komforto ir saugumo jausmą.
Pasitikėjimą veikia daug faktorių. Nuo tėvų požiūrio į savo vaikus priklauso tai, kaip vaikai vertina save, ypač ankstyvoje vaikystėje. Kai tėvų požiūris teigiamas, vaikai gauna tvirtą pagrindą teigiamai vertinti save. Jei vienas iš tėvų ar abu yra itin kritiški ar reiklūs arba jei tėvai elgiasi per daug globėjiškai, neskatina vaiko nepriklausomybės, vaikai gali suvokti save kaip neatitinkančius tėvų lūkesčių, menkaverčius. Jei tėvai padrąsina vaikus pasitikėti savimi, jei jie myli ir priima savo vaikus tada, kai jie klysta, vaikai išmoksta priimti patys save ir pasitikėti savimi.
Netikėdamas savimi, genijum nebūsi. - [H. de Balzakas]
Visa problema su pasauliu yra ta, kad kvailiai ir fanatikai visada tokie savimi pasitikintys, o išmintingesni - tokie pilni dvejonių. - [B.Russell]
Nepasitikėjimas savimi – daugumos mūsų nesėkmių priežastis ". K. Bovis ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-28
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis28.74 KB
Autoriusievavva
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasL. Šileikienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaip stiprinti pasitikejima savimi ir islaikyti dvasine pusiausvyra [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • L. Šileikienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą