Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Priklausomybė nuo interneto (2)

Priklausomybė nuo interneto (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Psichologinė priklausomybė. Internetas. Priklausomybės nuo interneto kriterijai. Pažeidžiamumas. Laiškas. Būties dviprasmybės. Kas ką valdo. Kompiuterių aukos. Neatlaikė vaikiška širdis. Projektas "Saugesnis internetas". Išvados.

Ištrauka

Nors Pasaulio Sveikatos Organizacija dar nėra pripažinusi priklausomybės nuo interneto, vis dažniau kalbama apie probleminį naudojimąsi ar piktnaudžiavimą internetu. Priklausomybė, piktnaudžiavimas ir probleminis naudojimasis dažnai reiškia tą patį reiškinį, tik parodo skirtingą jį vartojančių autorių požiūrį į jį: manantys, jog tai alkoholizmo ar patologinių lošimų analogas vartoją terminą priklausomybė, į pirmą planą iškeliantys šios veiklos adaptyvaus intergravimo į kasdienį gyvenimą problemą – probleminį naudojimąsi. Riba tarp normalaus ir patologinio naudojimosi tokiais dalykais, kurie visuomenės laikomi teigiamais, yra sunkiai apčiuopiama. Priklausomybės termino šalininkai (šiuo metu jų daugiausia) aiškina, jog kitaip nei cheminės medžiagos, tokie įprasti dalykai gali sukelti ne fizinę, bet psichologinę priklausomybę.
Šiame darbe mes pabandysime išsiaiškinti, dėl kokių priežaščių kyla priklausomybė nuo interneto.

Bet kokia psichologinė priklausomybė apibrėžiama kaip tarp žmogaus ir priklausomybės objekto atsirandantis patologinis meilės ir prisirišimo santykis. Dėl šio objekto patrauklių savybių, žmogus pradeda tenkinti savo natūralius asmeninius ir socialinius poreikius (tokius kaip: artimi santykiai su šeima ir draugais; globojantis santykis su savimi; dvasinis ryšys bei santykiai su visuomene) tik priklausomybės objekto pagalba. Kiekvienas susidūrimas su priklausomybės objektu atneša ir malonumo ir palengvėjimo momentą, kas dar labiau sustiprina patologinį prisirišimo jausmą. Galop priklausomybės objektas formuoja žmogaus vertybes, kreipia elgesį ir pajungia sau visą asmenybę.
Pagrindiniai psichologinės priklausomybės požymiai: Tolerancija – reikia vis daugiau ir dažniau susidurti su priklausomybės objektu; Tęsimas – nepaisant akivaizdžių neigiamų pasekmių santykis su priklausomybės objektu nenutraukiamas; ir Kontrolės praradimas – negalėjimas prognozuoti ir valdyti susidūrimo su objektu pradžios, pabaigos ir intensyvumo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-24
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis16.63 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Priklausomybe nuo interneto (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą