Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Kompiuterio poveikis vaikų psichikai

Kompiuterio poveikis vaikų psichikai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Pažintys. Poveikis. Priklausomybės nuo interneto požymiai.

Ištrauka

Darbe "Kompiuterio poveikis vaikų psichikai" aptariama kompiuterio, konkrečiai interneto ir kompiuterinių žaidimų, įtaka vaikų psichikai. Ieškota priklausomybės nuo kompiuterio priežasčių, bandyta aptarti jos sukeltas pasekmes. Kadangi šia tema nėra daug medžiagos, darbo autorės rėmėsi periodikos leidiniais, juose rastais duomenimis. Be periodikos leidinių darbe taip pat panaudota medžiaga iš LRT laidos "Negali būti".
Pasirinkti būtent tokį temos aspektą paskatino tai, kad pastaruoju metu šiuolaikinėje visuomenėje itin dažnai diskutuojama vertybių kaitos klausimu.
Mūsų visuomenė sparčiai virsta žinių arba žinojimo visuomene, nebegalinčia gyventi be interneto ir mobiliųjų telefonų. Formuojasi naujas žmogus.
Galima teigti, kad po poros dešimtmečių mūsų palikuonys mąstys, bendraus ir elgsis visai kitaip, kažin, ar sugebėsime juos suprasti. Kitą kartą pakeis ne ufonaitai, bet mobiliosios bevielės technologijos: kompiuteriniai žaidimai tinkle, interneto kavinės, daugiafunkciniais kišeniniais kompiuteriais pavirtę telefonai. Virtuali erdvė ir virtualūs draugai kai kam pavaduos tikrovę. Keisis žmonių aplinkos suvokimas, informacijos apdorojimo būdai, mąstymas ir kalba.
Dabar vaikai daugiau paliekami namuose, tėvai yra užsiėmę ir kelyje į vaiko pasaulį nebelieka jausmų, nebelieka to "gyvo" bendravimo. Vystosi asmenybė, kuriai paprasčiau nuslėpti jausmus.
Į ateities pasaulį vaikus neša dvi srovės: įvairaus tipo videožaidimai ir elektroninis bendravimas: sms žinutės, pokalbių svetainės, pasikeitimai vaizdais ar įrašais naudojant internetą ar mobiliuosius telefonus. 40 proc. paauglių Kanadoje namų darbus ruošia internete. Virtualioje erdvėje nuolat žaidžia irgi beveik 40 proc. vaikų JAV ir Europos šalyse. 70 proc. dešimtmečių ir vyresnių vaikų Didžiojoje Britanijoje namuose turi internetą. 34 proc. laisvalaikio Honkongo berniukai praleidžia internete, o 24 proc. - pokalbių svetainėse. Pažymėtina tai, kad Lietuva sparčiai vejasi Vakarus. Kasdien kompiuteriu naudojasi 47 proc. visų šalies gyventojų. Asmeninius kompiuterius jau turi 29,5proc. šeimų mieste ir 5,8 proc. kaime. Ir tai tik pradžia. Gyvenimas internete ypač sparčiai plinta tarp jaunimo – internetu jau naudojasi 78 proc. mokinių ir studentų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis14.96 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuterio poveikis vaiku psichikai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą