Išplėstinė paieška
 
 
 

Socialiniai tinklai internete

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Socialiniai tinklai. Tinklaveikos visuomenė. Interneto tinklas. Virtualios bendruomenės. Virtualaus bendravimo aspektai ir virtualios asmenybės. Socialiniai tinklai internete. Socialinių tinklų tinklalapių apibrėžimas. Socialinių tinklų tinklalapių atsiradimas ir raida. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Darbo aktualumas. Kiekvienoje bendruomenėje žmonės susikuria savo skirtingus socialinius tinklus. Socialinis tinklas – tai socialinė struktūra, kurioje susitelkia individai ar organizacijos tarpusavio ryšiais, paremtais bendromis vertybėmis, idėjomis, interesais, finansiniais mainais, draugyste, giminyste, seksualiniais santykiais ar net priešprieša, ligos perdavimu ir pan. Kiekvienoje erdvėje, ar tai būtų profesinė, ar šeimyninė, mes susikuriame savo silpnus ar stiprius socialinius tinklus. Jei socialinio tinklo elementų tarpusavio ryšiai stiprūs, jie gali turėti įtakos daugeliui dalykų, tarkim geras darbuotojas, susikūręs stiprų socialinį tinklą, išėjęs iš organizacijos, kartu išsineša tą tinklą su savimi, taip sukeldamas didelius nuostolius organizacijai.
Atsiradus internetui, atsiranda bendravimas interneto pagalba – taip į virtualią erdvę persikelia ir socialiniai ryšiai. Internetas gali tiek padėti išplėsti, tiek susiaurinti tuos socialinius tinklus. Jo svarba žmogaus socialiniuose procesuose tampa vis didesnė (studijos nuotoliniu būdu, prekyba internete, mokesčių mokėjimas internete ir t.t.).
Kiekvieną dieną socialinių tinklų projektus aplanko milijonai žmonių. Darosi aišku, jog tai nėra vienadienis susižavėjimas. Tai - laiko patikrintas, žmonių patvirtintas laisvalaikio praleidimo būdas, tarp populiariausių tinklapių visame internete šie projektai nepalieka Top dešimtuko ir sulaukia milžiniško finansavimo, todėl būtinas nuodugnus ir išsamus šio reiškinio tyrimas.
Darbo objektas. Socialiniai tinklai internete.
Darbo tikslas. Išanalizuoti ir pristatyti socialinius tinklus kaip visuomenės struktūrą ir kaip internete paplitusį reiškinį.
Darbe stengiamasi aptarti tinklaveikos sampratą, kuri yra bene svarbiausias šiuolaikinės globalios visuomenės socialinės organizacijos bruožas. Svarbu pristatyti tinklų vaidmenį ir bruožus. Atsiradus internetui, tinklo – kaip sąvokos ar reiškinio svarba padidėjo, išaugo dėmesys socialinių tinklų tyrinėjimo metodams, pradeda daug kalbėti apie virtualumą, virtualų bendravimą ir jo pasekmes visuomenei, todėl svarbu suvokti ir suprasti, kaip veikia šie procesai visuomenę. Svarbu išnagrinėti, kaip kūrėsi ir formavosi socialiniai tinklai internete.
Tikslui pasiekti pasitelkiami uždaviniai:
Aptarti tinklaveikos visuomenės bruožus, tinklus ir jų savybes, socialinių tinklų reikšmę visuomenei;
Nustatyti interneto bei virtualios bendruomenės reikšmę žmonių socialiniams ryšiams;
Pateikti socialinių tinklų internete apibrėžimą, atsiradimą ir raidos etapus.
Metodai. Rengiant darbą, buvo taikomi literatūros šaltinių analizės metodas. Jo pagalba buvo susipažinta su nagrinėjamos temos mokslininkų darbais, statistinėmis ataskaitomis, publikacijomis. Taip pat buvo taikomas istorinis metodas. Istoriniu "žvilgsniu" bus nužvelgti visi pagrindiniai užsienio socialinių tinklų kūrimosi ir vystimosi procesai bei jų keitimosi tendencijos. Analitiniu - kritiniu metodu buvo įvertinti gauti duomenys, susisteminta ir išskirta reikalinga informacija ir pateiktos pirmosios išvados. Šio metodo pagalba bus iškelti pagrindiniai teiginiai ir problemos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-08
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis102.47 KB
Autoriushopikopy
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas6
Mokytojas/DėstytojasA. Budrevičius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialiniai tinklai internete [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 6 Klasė/kursas
  • A. Budrevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą